Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1471 – Jonathan Lee Riches drží Guinessov rekord za podanie najviac žalôb na svete a keď sa o tom dozvedel, zažaloval Guinessovu knihu rekordov a v roku 2014 počas hromadnej akcie muž oblečený v kostýme Santa Clausa vykradol banku

5190

Vedeli ste, že Jonathan Lee Riches drží Guinessov rekord za podanie najviac žalôb na svete a keď sa o tom dozvedel, zažaloval Guinessovu knihu rekordov? Počuli ste o tom, že v roku 2014 počas hromadnej akcie muž oblečený v kostýme Santa Clausa vykradol banku? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 29

Po obrovskom úspechu s hitmi ako Losing My Religion a The One I Love sa R.E.M stali jednou z najpredávanejších hudobných skupín na svete. V roku 1995 sa však veci mali zvrtnúť k najhoršiemu, keď bubeník Bill Berry skolaboval na pódiu vo Švajčiarsku po tom, čo mal mozgovú aneuryzmu. Dva roky po incidente, v roku 1997, sa Berry rozhodol definitívne opustiť kapelu a začal sa venovať farmárčeniu.

2 19
3 17

V decembri 2014 chlapík oblečený ako Santa Claus vykradol banku v San Franciscu. K lúpeži došlo počas každoročného podujatia „Santacon“, na ktorom sa stovky ľudí oblečených ako Santa Clausovia hromadne prechádzajú ulicami až na Union Square.

4 16

Neil Douglas nastúpil do lietadla a našiel svojho dvojníka Roberta Stirlinga sedieť na svojom sedadle. Celé lietadlo sa smialo a muži si urobili selfie. Douglas prišiel do svojho hotela, len aby opäť stretol toho istého dvojníka pri check-in pulte na recepcii. Ich cesty sa opäť skrížili v bare, kam obaja prišli na pivo.

5 12
6 12

V 80. rokoch American Airlines predávali letenky na neobmedzené cestovanie (cena okolo 250 000 USD). Jeden cestujúci za obdobie viac ako 10 rokov precestoval viac ako 10 miliónov míľ (16 miliónov km), nazbieral viac ako 40 miliónov (64 miliónov km) míľ pre pravidelných cestujúcich (všetky poukazy rozdal) a leteckú spoločnosť to stálo viac ako 21 miliónov dolárov.

7 12

Autorka a ilustrátorka detských kníh Gyo Fujikawa je uznávaná ako prvá mainstreamová ilustrátorka obrázkových kníh, ktorá do svojej práce zapojila aj deti mnohých rás ešte predtým, ako sa to stalo bežným.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.