Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1472 – diery vo švajčiarskom syre sa nazývajú oči, takže syr bez dier označujú ako slepý a autor knihy z roku 1420 v nej nechal odkaz mačke, ktorá mu ju pomočila

8641

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že diery vo švajčiarskom syre sa nazývajú oči, takže syr bez dier označujú ako slepý a prečítate si o tom, ako autor knihy z roku 1420 v nej nechal odkaz mačke, ktorá mu ju pomočila.

1 36

Skateistan je organizácia v Afganistane, ktorá sa venuje vzdelávaniu mladých ľudí a skejtovaniu. 50 percent detí na skejtovaní sú dievčatá, pretože afganská kultúra to považuje skôr za hru než za šport.

2 24

Po tom, čo bol autor fantasy Sir Terry Pratchett v roku 2009 pasovaný za rytiera, vykoval si vlastný meč zo železa a niekoľkých kúskov meteoritu. Vtipne potom poznamenal, že je frustrovaný z toho, že rytieri už nesmú nosiť meče kvôli zákonom o trestnej činnosti s nožmi v Spojenom kráľovstve.

3 19
4 19

Diery vo švajčiarskom syre sa nazývajú oči a pochádzajú z bublín oxidu uhličitého, ktoré uvoľňujú baktérie vo vnútri syra. Švajčiarsky syr bez otvorov sa označuje ako slepý.

5 13

Slávny americký herec Gary Sinise má svoju vlastnú nadáciu. Jeden z programov, ktoré nadácia organizuje, sa nazýva „Snowball Express“. Program bol spustený v roku 2017 a jeho cieľom je uctiť si padlých amerických vojakov tým, že ich deti zoberiete na bezplatné výlety do jedného z najkúzelnejších miest na zemi – do sveta Disney.

6 13

V roku 1452 maďarský inžinier, známy ako Orbán, ponúkol rímskemu cisárovi predať mimoriadne silné delo. Ten odmietol, a tak Orbán nakoniec predal delo osmanskému cisárovi, ktorý ho použil na prelomenie hradieb Konštantínopolu v roku 1453, čo prinieslo koniec Rímskej ríše.

7 13

Existuje kniha, ktorá bola napísaná okolo roku 1420 a zistilo sa, že na jednej zo strán má mačací moč. Autor rukopisu dokonca na stránku napísal: „Nech je prekliata škodoradostná mačka, ktorá močila na túto knihu v noci v Deventeri… a dávajte si pozor, aby ste v noci nenechávali otvorené knihy, kam môžu prísť mačky.“

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.