Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1481 – zdomestifikovaným psom sa vyvinie časom sval v obočí, aby mohli manipulovať s ľudskými emóciami a hacker Raphael Gray zverejnil v roku 2000 ukradnuté údaje o 6 500 platobných kartách

9901

Vedeli ste, že zdomestifikovaným psom sa vyvinie časom sval v obočí, aby mohli manipulovať s ľudskými emóciam? Počuli ste o tom, že hacker Raphael Gray zverejnil v roku 2000 ukradnuté údaje o 6 500 platobných kartách? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 99

Raphael Gray je hacker, ktorý zverejnil ukradnuté údaje o viac ako 6500 kreditných kartách a tvrdil, že orgány činné v trestnom konaní boli príliš nekompetentné na to, aby ho zastavili. Grayova arogancia nahnevala bývalého hackera Chrisa Davisa natoľko, že našiel Grayove informácie a informoval FBI o jeho zločine, čo viedlo ku Grayovmu zatknutiu. Podľa vyšetrovaní sa mu dostalo do rúk celkovo 26 000 záznamov o platbách z 9 stránok elektronického obchodu vo Veľkej Británii, Kanade, USA, Japonsku a Thajsku.

2 62

Napriek diéte s až 7 000 kalóriami denne a váhou do 180 kg zápasníci sumo zvyčajne netrpia príznakmi obezity kvôli svojim intenzívnym tréningovým režimom. Po odchode do dôchodku však musia vážne znížiť kalórie, inak im hrozí kardiovaskulárne ochorenie.

3 62

Matthew McConaughey sa pôvodne zúčastnil konkurzu s Kate Winslet na kultový film Titanic (1997) a bol si istý, že dostane rolu Jacka. Ale Leonardo DiCaprio mal ďalší pohovor a režisér James Cameron povedal, že každá žena v štúdiu sa dostavila na tento pohovor aby ho videla, takže si pomyslel: ,musím obsadiť tohto chlapca.“

4 42

Podľa Hindustan Times Marvel zvýšil kritériá, pri ktorých si umelci môžu nárokovať zníženie príjmov. Downeyho hodnota bola taká vysoká, že bol najatý na opakovanú úlohu vo filme Spider-Man: Homecoming, prvom sólovom filme Toma Hollanda ako ikonickej postavy, za odhadovaných 15 miliónov dolárov. Downey bol na natáčaní tri dni, zarobil tak v priemere 5 miliónov dolárov každý deň. S pätnástimi minútami vysielacieho času herec zarobil 1 milión dolárov za minútu.

5 32

Keď sa psy zdomestifikovali (v pozoruhodne krátkom čase), vyvinuli sa im špecifické svaly, ktoré im umožnili zdvihnúť vnútorné obočie, aby mohli manipulovať s ľudskými emóciami. Psy, ktorým tieto svaly umožňujú pohyb tváre, sú s väčšou pravdepodobnosťou adoptované z útulku ako tie, u ktorých sa táto vlastnosť zatiaľ nevyvinula.

6 32
7 32

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.