Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1484 – výrobcovia áut značky Rolls Royce používajú na výrobu poťahov do auta kožu z 15 – 18 býkov a kniha Pán prsteňov vznikla po tom, ako sa J.R.R. Tolkien rozhodol vytvoriť elfský jazyk

13208

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že výrobcovia áut značky Rolls Royce používajú na výrobu poťahov do auta kožu z 15 – 18 býkov a prečítate si, ako kniha Pán prsteňov vznikla po tom, ako sa J.R.R. Tolkien rozhodol vytvoriť elfský jazyk.

V roku 1914 Henriette Caillaux, manželka francúzskeho premiéra, zavraždila Gastona Calmettea, redaktora novín, aby mu zabránila prezradiť, že ona a jej manžel spolu chodili, keď boli ešte vydatí za svojich predchádzajúcich partnerov. Henriette bola nakoniec zbavená obvinenia kvôli nekontrolovateľným ženským emóciám.

Theodore Roosevelt prežil pokus o atentát. Napriek tomu, že bol postrelený do hrude, pokračoval v prednese svojho 90-minútového prejavu. Začal ho slovami: „Dámy a páni, neviem, či úplne chápete, že ma práve postrelili, ale zabiť losa mokraďového (najväčší druh z rodu jeleňovitých – pozn.red.) si vyžaduje viac úsilia.“

12-ročný kanadský chlapec sa priznal k hacknutiu vládnych a policajných webových stránok počas študentského povstania v Quebecu v roku 2012 v spojení so značkou hacktivistov Anonymous. Chlapec sa priznal k trom obvineniam súvisiacim s hackovaním webových stránok, medzi ktoré patrili aj montrealská polícia, Quebecký inštitút verejného zdravia, čilská vláda a niektoré neverejné stránky. Podľa denníka Toronto Sun posúval pirátske informácie Anonymousu výmenou za videohry.

J.R.R. Tolkien sa pôvodne rozhodol vytvoriť elfský jazyk, ktorý nazval Elfish. Potom prišiel na to, že tento jazyk potrebuje históriu. Táto história potom potrebovala svet, v ktorom sa odohráva určitý dej, čo nakoniec viedlo k tomu, že o tomto svete napísal knihu Pán prsteňov.

V roku 2011 sa v čínskej zoo narodilo mláďa tučniaka bez peria, a tak ho rodičia odmietli takmer okamžite a nechali ho v ľadovom prostredí napospas osudu. Ošetrovatelia sa ho ujali a potom zistili, že má problémy s trávením. Začali ho teda kŕmiť ručne, kým mu nenarástlo perie a nezišiel sa opäť s rodičmi.

Rolls Royce používa kožu z 15 až 18 býkov na výrobu poťahov do auta. Býky sú chované v chladnom prostredí, aby sa predišlo škvrnám po uštipnutí hmyzom. Kravskú kožu nepoužívajú, pretože tie môžu mať strie z tehotenstva.

Opicu zasiahol silný elektrický prúd, keď kráčala po drôtoch vysokého napätia na indickej železničnej stanici v meste Kanpur (India), pričom v bezvedomí spadla na koľajnice. Iná opica sa pokúsila zviera resuscitovať opakovaným umelým dýchaním, udieraním do hrudníka a ponorením do vody. Opicu zasiahnutú elektrickým prúdom sa druhej opici nakoniec podarilo oživiť a odišli spolu preč.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre