Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1484 – výrobcovia áut značky Rolls Royce používajú na výrobu poťahov do auta kožu z 15 – 18 býkov a kniha Pán prsteňov vznikla po tom, ako sa J.R.R. Tolkien rozhodol vytvoriť elfský jazyk

13173

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že výrobcovia áut značky Rolls Royce používajú na výrobu poťahov do auta kožu z 15 – 18 býkov a prečítate si, ako kniha Pán prsteňov vznikla po tom, ako sa J.R.R. Tolkien rozhodol vytvoriť elfský jazyk.

1 114

V roku 1914 Henriette Caillaux, manželka francúzskeho premiéra, zavraždila Gastona Calmettea, redaktora novín, aby mu zabránila prezradiť, že ona a jej manžel spolu chodili, keď boli ešte vydatí za svojich predchádzajúcich partnerov. Henriette bola nakoniec zbavená obvinenia kvôli nekontrolovateľným ženským emóciám.

2 69

Theodore Roosevelt prežil pokus o atentát. Napriek tomu, že bol postrelený do hrude, pokračoval v prednese svojho 90-minútového prejavu. Začal ho slovami: „Dámy a páni, neviem, či úplne chápete, že ma práve postrelili, ale zabiť losa mokraďového (najväčší druh z rodu jeleňovitých – pozn.red.) si vyžaduje viac úsilia.“

3 73

12-ročný kanadský chlapec sa priznal k hacknutiu vládnych a policajných webových stránok počas študentského povstania v Quebecu v roku 2012 v spojení so značkou hacktivistov Anonymous. Chlapec sa priznal k trom obvineniam súvisiacim s hackovaním webových stránok, medzi ktoré patrili aj montrealská polícia, Quebecký inštitút verejného zdravia, čilská vláda a niektoré neverejné stránky. Podľa denníka Toronto Sun posúval pirátske informácie Anonymousu výmenou za videohry.

4 50

J.R.R. Tolkien sa pôvodne rozhodol vytvoriť elfský jazyk, ktorý nazval Elfish. Potom prišiel na to, že tento jazyk potrebuje históriu. Táto história potom potrebovala svet, v ktorom sa odohráva určitý dej, čo nakoniec viedlo k tomu, že o tomto svete napísal knihu Pán prsteňov.

5 38

V roku 2011 sa v čínskej zoo narodilo mláďa tučniaka bez peria, a tak ho rodičia odmietli takmer okamžite a nechali ho v ľadovom prostredí napospas osudu. Ošetrovatelia sa ho ujali a potom zistili, že má problémy s trávením. Začali ho teda kŕmiť ručne, kým mu nenarástlo perie a nezišiel sa opäť s rodičmi.

6 37

Rolls Royce používa kožu z 15 až 18 býkov na výrobu poťahov do auta. Býky sú chované v chladnom prostredí, aby sa predišlo škvrnám po uštipnutí hmyzom. Kravskú kožu nepoužívajú, pretože tie môžu mať strie z tehotenstva.

7 37

Opicu zasiahol silný elektrický prúd, keď kráčala po drôtoch vysokého napätia na indickej železničnej stanici v meste Kanpur (India), pričom v bezvedomí spadla na koľajnice. Iná opica sa pokúsila zviera resuscitovať opakovaným umelým dýchaním, udieraním do hrudníka a ponorením do vody. Opicu zasiahnutú elektrickým prúdom sa druhej opici nakoniec podarilo oživiť a odišli spolu preč.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.