Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1485 – ak ste niekedy pri zaspávaní zažili pocit voľného pádu, alebo s vami myklo, má to na svedomí sťahovanie svalstva a ryby bojovnice sú veľmi inteligentné, ako jedny z mála rýb sa dokážu naučiť rôzne triky

21168

Vedeli ste, že ak ste niekedy pri zaspávaní zažili pocit voľného pádu, alebo s vami myklo, má to na svedomí sťahovanie svalstva? Počuli ste o tom, že ryby bojovnice sú veľmi inteligentné, ako jedny z mála rýb sa dokážu naučiť rôzne triky? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 122

Ryby bojovnice sú veľmi inteligentné. Je o nich známe, že dokážu rozpoznať svojich majiteľov. Existujú dokonca aj také bojovnice, ktoré dokážu triky, ako je pretlačenie malej guľôčky cez krúžok pomocou nosa. Má také inteligenčné vlastnosti, ktoré väčšina rýb nemá.

2 75

Imperiálna Čína mala zákony o zobrazovaní drakov v umeleckých dielach. Obyčajní ľudia mohli zobrazovať svojich drakov iba s 3 pazúrmi, šľachta a vysokí úradníci mohli používať drakov so 4 pazúrmi, zatiaľ čo cisár si vyhradil zobrazovanie drakov s 5 pazúrmi pre seba. Ktokoľvek iný, kto používal 5-pazúrových drakov, mohol byť popravený za zradu.

3 78

Jedným z dôvodov, prečo sa deti radi točia na kolotočoch, kotúľajú alebo hojdajú na hojdačkách, je to, že tieto pohyby stimulujú a rozvíjajú ich proprioceptívny systém, ktorý ovplyvňuje koordináciu, priestorové a telesné vnímanie a tiež ich to pomáha upokojiť.

4 55

V roku 2007, keď mal Stephen Hawking 65 rokov, dostal životnú šancu: zažiť nulovú gravitáciu. Stephen pri štarte z pristávacej dráhy raketoplánu v Kennedyho vesmírnom stredisku vzlietol v špeciálne upravenom prúdovom lietadle, ktoré pasažierom poskytuje zážitok nulovej gravitácie. Keď sa Stephen vznášal vo vesmíre, odhodil stoličku a dokonca sa mu podarilo urobiť salto vzad. Ľudia, ktorí ma dobre poznajú, hovoria, že môj úsmev bol najväčší, aký kedy videli,“ hovorí Stephen. „Tých pár minút som sa cítil ako Superman.“

5 42

Relácia Pawn Stars (hviezdy záložne) sa v roku 2009 stala jednotkou a Gold & Silver Pawn Shop sa stal veľmi navštevovaný. Fanúšikovia šou sa hemžili obchodom, často stáli v rade, aby sa pokúsili nahliadnuť do obchodu alebo dokonca ich zaujímalo herecké obsadenie. Postupom času bolo prakticky nemožné nakrútiť show v záložni. Preto v relácii začali používať hercov a overených zákazníkov a presunuli sa z reálnych priestorov do fiktívneho obchodu.

6 41

Hypnické trhnutie alebo pocit pádu je krátka a náhla mimovoľná kontrakcia (sťahovanie) svalov tela, ku ktorej dochádza, keď osoba začína zaspávať (často to spôsobuje, že osoba vyskočí, alebo s ňou mykne a náhle sa prebudí).

7 41

Keď George Lucas v roku 2012 predal Lucasfilm spoločnosti Disney, George Lucas venoval takmer celú sumu 4 miliardy dolárov charitatívnym organizáciám založeným na vzdelávaní.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.