Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1487 – v roku 2009 bol v Anglicku z futbalového zápasu vykázaný papagáj, ktorý vedel napodobniť píšťalku rozhodcu a spôsoboval zmätok a hviezdica nepremýšľa nad svojimi pohybmi, riadi sa podľa ramena, ktoré ako prvé zacíti príťažlivý pach

6968

Počuli ste o tom, že v roku 2009 bol v Anglicku z futbalového zápasu vykázaný papagáj, ktorý vedel napodobniť píšťalku rozhodcu a spôsoboval zmätok? Vedeli ste, že hviezdica nepremýšľa nad svojimi pohybmi, riadi sa podľa ramena, ktoré ako prvé zacíti príťažlivý pach? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 2

Fotograf Lassi Rautiainen zdokumentoval nezvyčajné priateľstvo medzi samicou sivého vlka a samcom medveďa hnedého vo Fínsku. Videl ich spolu každú noc po dobu 10 dní, pričom spolu trávili niekoľko hodín medzi 20:00 a 4:00. Dokonca nemali problém sa spolu podeliť aj o jedlo.

2 1

Až do roku 1991 existovala v britských ozbrojených silách vyhradená pozícia s názvom Strážca opíc. Ich úlohou bolo výlučne starať sa o opice z oblasti Gibraltáru. Armáda mala dokonca rozpočet na výdavky súvisiace s opicami. O každú chorú alebo zranenú opicu sa starali v britských nemocniciach.

3 2

Hráči a fanúšikovia boli zmätení ako papagáj napätý pohárový zápas premenil na frašku kvôli neustálemu pískaniu pri postrannej čiare. Hráči si mysleli, že to bola píšťalka rozhodcu – ale namiesto toho to bol Me-Tu, senegalský papagáj, ktorého si priniesol jeho majiteľ. Vo svojej futbalovej kariére som nikdy nič podobné nezažil. Bol to veľký zápas a bolo tam pomerne veľa ľudí,“ povedal rozhodca Gary Bailey po zápase Hatfield Town vs Hertford Heath v Herts Senior Centenary Trophy.

4 1

Matku zo štátu Washington menom Lydia Fairchild obvinili z podvodu a únosu vlastných detí. Počas žiadosti o vládnu pomoc jej test DNA ukázal, že nemala žiadne spojenie so svojimi deťmi. Až neskôr sa ukázalo, že má chimérizmus, čo znamená, že má 2 sady DNA, čo bolo dôvodom anomálie a nezhody materského testu.

5 1

Existuje viac ako 7 500 odrôd jabĺk. Jedna konkrétna a hlavne vzácna odroda sa nazýva ružová perla, ktorá je známa svojou výraznou chuťou, ktorá pripomína malinu, ale vonia ako grapefruit.

6 1

Hviezdica nemá schopnosť plánovať svoje akcie a pohyby. Avšak, ak jedno rameno zaznamená príťažlivý zápach, stane sa dominantným a dočasne prekoná ostatné ramená, aby iniciovalo pohyb smerom ku koristi.

7 1

Pri natáčaní dokumentárneho filmu s názvom Kadoma sa dvaja americkí profesionálni kajakári a ich juhoafrický sprievodca menom Hendri Coetzee pokúsili o historicky prvý splav rieky Lukuga v Konžskej demokratickej republike. Sedem dní po ich expedícii sprievodcu stiahol z kajaku 4,5-metrový krokodíl a už ho nikto nikdy nevidel.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.