Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1488 – ľadový medveď v Central parku USA bol príliš neurotický a depresívny, tak sa stal prvým zvieraťom v ZOO, ktorému podávali antidepresíva a spartskí bojovníci vôbec neboli takí tvrdí a ani ich výcviky neboli drsné, ako predvádzajú filmy

20604

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že ľadový medveď v Central parku USA bol príliš neurotický depresívny, tak sa stal prvým zvieraťom v ZOO, ktorému podávali antidepresíva a prečítate si aj o tom, že spartskí bojovníci vôbec neboli takí tvrdí a ani ich výcviky neboli drsné, ako predvádzajú filmy.

1 8

V roku 1793 Thomas Jefferson požiadal Francúzsko o medenú fľašu s hmotnosťou 1 kg, ktorá sa mala použiť ako hmotnostný štandard pri prijímaní metrického systému v Spojených štátoch. Loď prepravujúca medené závažie bola vychýlená z kurzu do Karibiku, kde ju vyplienili piráti.

2 5

Juhokórejský spevák PSY, ktorého preslávila pesnička s názvom Gangnam Style, zostal hore asi 30 nocí, aby k nej vymyslel tanec. Predtým, ako sa uspokojil s klusom, ktorý predstavuje napodobňovanie jazdy na koni, otestoval so svojím choreografom rôzne tanečné pohyby inšpirované zvieratami, vrátane pohybov pandy a klokana.

3 6

Arnold Schwarzenegger sa podieľal na vytvorení Hummera ako civilného vozidla. Zamiloval sa totiž do vojenských nákladných a terénnych áut, ktoré videl v konvoji v televízii, a nanútil dodávateľa obrany, aby vyrobil aj civilnú verziu, čím odštartoval šialenstvo Hummerov na začiatku 21. storočia.

4 3

Napriek svojej hrôzostrašnej povesti neboli spartskí bojovníci v boji o nič efektívnejší ako ktorýkoľvek iný grécky vojak. Sparta prehrala toľko bitiek, koľko aj vyhrala a brutálny výcvik Sparťanov v skutočnosti pripomínal skôr indoktrináciu detských vojakov a nie bojový výcvik.

5 3

Každý štát v USA môže darovať Kongresu Spojených štátov amerických dve sochy, ktoré budú vystavené v budove Kapitolu Spojených štátov na počesť osôb významných v ich štáte a histórii.

6 3

Gus bol ľadový medveď v americkej Central Park ZOO, ktorý bol opísaný ako bipolárny, neurotický a depresívny. Obsedantne plával 12 hodín denne a bol prvým zvieraťom v ZOO, ktorému bol podaný Prozac (antidepresíva). Nakoniec prestal jesť a keď ho uviedli do anestézie, aby sa zistila príčina jeho problémov, zistilo sa, že má neoperovateľný nádor štítnej žľazy. Preto bol v roku 2011 eutanázovaný.

7 3

Deland McCullough, bývalý hráč NFL, bol daný na adopciu hneď po narodení v roku 1973. Svoju rodnú matku našiel až v roku 2017 a tá mu povedala meno jeho biologického otca. Ten muž bol jeho vysokoškolským trénerom a mentorom počas celého jeho dospelého života, takže ho mal veľkú časť svojho života priamo pred sebou a ani jeden z nich nič netušil.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.