Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1526 – aby sa Robert Pattinson zbavil posadnutej fanúšičky, vzal ju na večeru a unudil ju rečami tak, že sa viac neukázala a biele mučenie je spôsob dohnať väzňa k šialenstvu v bielej zvukotesnej miestnosti

14600

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, že aby sa Robert Pattinson zbavil posadnutej fanúšičky, vzal ju na večeru a unudil ju rečami tak, že sa viac neukázala a dozviete sa aj to, že biele mučenie je spôsob dohnať väzňa k šialenstvu v bielej zvukotesnej miestnosti.

1 57

Biele mučenie je spôsob psychologického nátlaku a mučeniu väzňa, ktorého zatvoria do čisto bielej zvukotesnej miestnosti, čo často privedie väzňa k šialenstvu. Takéto praktiky sú zvyčajne používané na politických väzňoch v Iráne, ale k tomuto kroku sa uchýlili aj USA po 11. septembri 2001, kedy teroristi zaútočili na obchodné centrá známe pod prezývkou Dvojičky.

2 37

V roku 2016 sa objavili náčrty, ktorých autorom je Dr. Felix Rey, ošetrujúci lekár maliara Vincenta Van Gogha. Dovtedy sa historici domnievali, že si Van Gogh odrezal len časť ucha, prípadne ušný lalok. Kresby sú však dôkazom, že si maliar v roku 1888 odrezal celé ucho.

3 43

Himaláje sú najvyššie pohorie na svete, ktoré sa rozprestiera na území Číny, Indie, Nepálu, Bhutánu a Pakistanu. Odtiaľ pochádza aj známa ružová himalájska soľ, ktorá sa ťaží v druhej najväčšej soľnej bani na svete Khewra, v regióne Pandžáb v Pakistane. Soľ však nie je súčasťou hornín, ale vytvorila sa po vysychaní mora, ktoré bolo v tejto oblasti ešte pred 600 miliónmi rokov.

4 29

Každá hviezda má svojich neprajníkov, ale aj fanúšikov, ktorí im vedia znepríjemniť život. To je prípad aj Roberta Pattinsona, ktorý si zahral hlavnú úlohu v ságe Twilight. Jedna z jeho fanúšičiek niekoľko týždňov každý deň čakala pred jeho bytom. Herec ju teda pozval na rande na večeru, kde ju unudil svojimi rečami a sťažnosťami na všeličo možné tak, že sa už nikdy viac neukázala.

5 32

Každý sa občas môže pomýliť. Žena menom Solenne San Jose z juhovýchodného Francúzska však musela zažiť poriadny šok, keď jej od telefonického operátora prišla faktúra v hodnote takmer 12 biliónov eur. Spoločnosť bola zo začiatku neoblomná, dožadovala sa svojich peňazí aj formou splátok ale nakoniec našťastie uznali chybu a ako ospravedlnenie jej odpustili aj skutočnú sumu vo výške 117,21 eur, Solenne však zrušila so spoločnosťou zmluvu.

6 25

Kanadský výskumný tím z univerzity Simona Frasera pod vedením Dr. Seana McCanna skúmal vzťahy a život troch rôznych druhov ôs. Zistili, že tento hmyz využíva emisie feromónov na to, aby si označil svojho nepriateľa, ktorý môže ohroziť ich kolóniu. Ak vás osy považujú za hrozbu, označkujú si vás a neskôr sa môžu vrátiť so svojím rojom a napadnúť vás.

7 24

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.