Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1529 – od roku 2015 sú všetky dodávkové vozidlá McDonald’s v Spojenom kráľovstve poháňané bionaftou a spáleným olejom z reštaurácií a sériový vrah Manuel Blanco Romasanta bol do 6 rokov vychovávaný ako dievča

7096

Vedeli ste, že od roku 2015 sú všetky dodávkové vozidlá McDonald’s v Spojenom kráľovstve poháňané bionaftou a spáleným olejom z reštaurácií? Počuli ste o tom, že sériový vrah Manuel Blanco Romasanta bol do 6 rokov vychovávaný ako dievča? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 87

Španielsky sériový vrah Manuel Blanco Romasanta bol prvým zdokumentovaným vrahom v histórii. Narodil sa 18. novembra 1809 meste Orense. Z jeho detstva je málo záznamov, no uvádza sa, že do svojich šiestich rokov bol vychovávaný ako dievča, pretože si jeho rodičia mysleli, že má ženské pohlavie. V rodnom liste bolo jeho krstné meno uvedené ako Manuela. Keď mal šesť rokov, jeho ošetrujúci lekár zistil, že má v skutočnosti mužské pohlavie. Manuel pochádzal z bohatej rodiny nakoľko v záznamoch stojí, že on aj jeho súrodenci vedeli čítať a písať, čo bolo na tú dobu výnimočné.

2 52

V roku 1504 v španielskom meste Zaragoza na námestí Plaza de San Felipe bola postavená šikmá veža podobná Šikmej veže v talianskom meste Pisa. Bola známa pod menom Šikmá veža v Zaragoze. Táto veža v Zaragoze merala 80 metrov, takže bola o 23 metrov vyššia ako Šikmá veža v Pise, ktorá meria len 57 metrov.

3 68

Gulliverov Park v španielskom meste Valencia je obrovská postava ležiaca na zemi vyrobená zo sklolaminátu. Telo tejto rozprávkovej postavy je však plné preliezačiek, lanových dráh, rebríkov a šmýkačiek. V tomto parku sa nezabavia len deti, ale aj dospelí.

4 40

Fastfoodový reťazec McDonald´s vo Veľkej Británii prešiel od roku 2015 na ekologickejší spôsob prepravy surovín. Motory ich nákladných vozidiel boli upravené tak, aby mohli tankovať bionaftu a používať spálený olej z ich reštauráciu. Očakávajú, že do roku 2030 znížia svoje emisie o 36 %. Tento spôsob šetrenia im zatiaľ pomohol znížiť emisie oxidu uhličitého o 7 000 ton ročne.

5 46

Keď sa chcete zbaviť jedovatého brečtanu, stačí si zaobstarať kozu. Nielenže je jedovatý brečtan pre ne obľúbenou pochúťkou, ale ich organizmus je voči tomuto jedu imúnny a zvládnu zjesť aj niekoľko kíl brečtanu denne.

6 36

Dave Grohl bol od roku 1990 bubeníkom kapely Nirvana a počas turné si brával so sebou aj gitaru a skladal piesne. Myslel si, že nebudú príliš úspešné, preto sa rozhodol, že nahrá aj naspieva všetky pesničky sám. Chcel však nabudiť dojem, že album naspievala kapela, preto si vymyslel pseudonym Foo Fighters.

7 34

V roku 1967 sa Paul McCartney vybral na cestu do Francúzska, aby tu natočil videoklip. V lietadle však zistil, že nemá so sebou ani doklady, ani peniaze, ani pas. Na francúzskej colnici ho zastavili, no Paul zareagoval pohotovo: „Viete kto som, tak na čo vám je môj pas?“. Je to prekvapivé, ale prešlo mu to a colníci ho pustili ďalej.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.