Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1534 – Natasha Marie Harrisová zomrela v roku 2010 na arytmiu, pretože vypila až 10 litrov Coly denne a amsterdamské múzeum zverejnilo video Anny Frankovej, na ktorom sa díva z okna na susedu, ktorá sa v ten deň vydávala

7600

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že Natasha Marie Harrisová zomrela v roku 2010 na arytmiu, pretože vypila až 10 litrov Coly denne a prečítate si aj o tom, ako amsterdamské múzeum zverejnilo video Anny Frankovej, na ktorom sa díva z okna na susedu, ktorá sa v ten deň vydávala.

1 116

Hľadanie slobody je prirodzeným inštinktom každého tvora, inak to nie je ani u ľudí. Nie všade však existuje pre túto vlastnosť pochopenie. Avšak Nemecko a Belgicko sú empatické voči ľudským inštinktom. Úteky z väzenia nie sú v týchto krajinách nijak trestané, pretože sloboda je podľa ústav Nemecka a Belgicka základným ľudským právom.

2 70

Vedci sa svetlom zaujímajú už od nepamäti a prišli na veľa zaujímavých vecí. Jednou z nich je fakt, že keby sme sa zmenšili na veľkosť mravca (2-3 milimetre), nielen že by sa nám veci okolo nás zdali väčšie, než v skutočnosti sú, ale dokonca aj svetlo by na nás nepôsobilo tak intenzívne, ako teraz. Slnko svietiace na pravé poludnie by nám pripadalo ako mesiac vo fáze splnu.

3 84

31-ročná Natasha Marie Harrisová z Nového Zélandu bola matkou ôsmich detí, ale nežila príliš zdravým životným štýlom. Podľa slov jej blízkych denne vyfajčila 30 cigariet a vypila 6-10 litrov Coca-Coly, čo obsahovalo asi dvojnásobok odporúčanej dennej dávky kofeínu. Podľa jej manžela sa posledného polroka cítila zle, každé ráno zvracala, trpela arytmiou a takmer nič nejedla. Len fajčila a pila známy sladený nápoj, čo sa jej stalo osudným 25. februára 2010.

4 52
5 62

Anna Franková je známa ako židovské dievčatko, ktoré si písalo denník a neskôr umrelo v koncentračnom tábore na týfus. Jediný existujúci videozáznam Anny Frankovej zverejnilo na YouTube amsterdamské múzeum The Anne Frank House (Dom Anny Frankovej). Dievča, ktoré bývalo vedľa Anny sa v ten deň vydávalo a na záberoch je vidieť, ako sa 13-ročná Anna vykláňa z okna, aby mala dobrý hľad na nevestu a ženícha.

Zdroj: Anne Frank’s only existing film images / Anne Frank House / Youtube
6 45

Prvé čiarové kódy začala v roku 1960 používať Asociácia amerických železníc na identifikáciu vozňov. Systém využíval modré a červené reflexné pruhy, ktoré boli namaľované na bokoch železničných vozňov. Pruhy obsahovali informácie o vlastníctve železničných vozňov a ich jedinečné čísla. Tento systém čiarových kódov sa nazýval KarTrak.

7 42

Sliepku je možné zhypnotizovať tým, že ju dáme do ležiacej polohy a začneme kresliť dlhú čiaru od špičky jej zobáka smerujúcu do diaľky. Sliepka ostane nehybne ležať na zemi a prestane vnímať svet okolo seba. Hypnóza však nie je celkom správne pomenovanie, ide skôr o znehybnenie a uvedenie zvieraťa do akéhosi tranzu, či paralýzy, ktorú zvyčajne zvieratá využívajú na predstieranie smrti, keď sa snažia brániť pred predátorom.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.