Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1541 – starovekí Rimania verili, že mihalnice vypadávajú pri nadmernom sexe, preto si ich ženy upravovali, aby dokázali svoju cudnosť a najkratšia vojna všetkých čias medzi Spojeným kráľovstvom a Zanzibarom trvala 38 minút

9595

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, ako starovekí Rimania verili, že mihalnice vypadávajú pri nadmernom sexe, a preto si ich ženy upravovali, aby dokázali svoju cudnosť a dozviete sa aj to, že najkratšia vojna všetkých čias medzi Spojeným kráľovstvom a Zanzibarom trvala 38 minút.

Po druhej svetovej vojne sa Stalinov syn Vasilij začal zaujímať o šport, hlavne o hokej a stal sa manažérom hokejového tímu VVS Moskva, ktorý reprezentoval letectvo. 5. januára 1950 lietadlo s tímom VVS havarovalo pri Sverdlovsku a tím zahynul. Vasilij ako manažér haváriu ututlal a hokejistov nahradil, aby sa vyhol hnevu svojho otca. Napriek tomu tím VVS Moskva vyhral tri po sebe idúce tituly sovietskej majstrovskej ligy v rokoch 1951 až 1953, až kým sa Vasilij po smrti svojho otca tímu zbavil.

Dlhozobec vrchovský je druh veľkého kolibríka, ktorý žije na území Južnej Ameriky. Dorastá do dĺžky 17-25 centimetrov (vrátane zobáka) a váži približne 12-15 gramov. Súčasne je to jediný vták na svete, ktorý má zobák dlhší ako jeho telo. Jeho zobák meria okolo 11 centimetrov.

Najkratšia vojna v histórii bola vedená medzi Spojeným kráľovstvom a Zanzibarom v roku 1896 a trvala 38 minút. O 09:02 začali britské lode bombardovanie sultánovho paláca, ktoré skončilo o 09:40. Zahynulo 500 Zanzibarčanov, ale iba jeden britský námorník skončil so svojimi zraneniami v nemocnici.

Nespavosť je problémom miliónov ľudí. Americká akadémia spánkovej medicíny zistila, že 33% dospelých ľudí trpí krátkodobými problémami so spánkom a až 10% ľudí trpí chronickou nespavosťou, ktorá ovplyvňuje ich fungovanie aj počas dňa. Okrem toho, že sú čerešne plné vitamínov, zvyšujú v našom tele množstvo melatonínu, ktorý zlepšuje kvalitu nášho spánku.

Aj taká maličkosť, ako sú mihalnice, mala v histórii veľké opodstatnenie. Starovekí Rimania verili, že nadmerný sex spôsobuje vypadávanie mihalníc. Zmienil sa o tom v zápisoch aj rímsky filozof Plínius Starší. Preto ženy používali čierne uhlie a pálený korok na stmavenie mihalníc, aby dosiahli dlhé husté a natočené mihalnice, keďže chceli dokazovať svoju cudnosť.

Ústonôžka, alebo kreveta mantis, je pozoruhodný tvor. Má veľmi ostré a rýchle klepetá, ktorými dokáže rozbiť akúkoľvek schránku niektorého z mäkkýšov. Keď je chovaná v zajatí, potrebuje prísnu starostlivosť, pretože je schopná rozbiť aj sklo na akváriu. Manipulácia s ňou je tiež nebezpečná, nakoľko má vonkajší okraj chrbta zúbkovaný a zúbky sú ostré ako žiletka.

Tradičný festival sa koná v chráme Sensoji v Tokiu každý rok v apríli a spája malé bábätká so zápasníkmi sumo, ktorí sa potom pokúšajú rozplakať malé batoľatá. Účastníci tohto japonského festivalu už stovky rokov vyvolávajú čo najsilnejší detský plač, aby zahnali démonov.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre