Vedeli ste, že scény filmu Borat boli v skutočnosti natáčané v Rumunsku a domáci obyvatelia žili v domnienke, že s nimi natáčajú dokument? Počuli ste o tom, že keď v roku 1960 dopadli trosky z rakety na Kubu a zabili kravu, vystrojili krave štátny pohreb? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Pralesnička zlatá alebo pralesnička strašná je považovaná za jedného z najjedovatejších živočíchov na Zemi. Tento druh žaby dorastá do veľkosti približne 5,5 cm a má žltú až žltozelenú, prípadne zlatú farbu. Patrí medzi ohrozené druhy a žije v Kolumbii. Jed tejto malej žabky dokáže zabiť až desať dospelých ľudí, preto ho kolumbijské kmene využívali ako náplň do šípok, ktoré strieľali z fúkacích pušiek.

Americký prezident George Bush podpísal 3. augusta 2002 zákon o ochrane členov amerických zložiek. Tento zákon má názov Haagsky invázny zákon (Hague Invasion Act) a nariaďuje americkej armáde vynaložiť akékoľvek prostriedky, ktoré budú potrebné na oslobodenie amerických úradníkov uväznených za vojnové zločiny Medzinárodným trestným súdom v Haagu.

Pápež František počas bohoslužby v roku 2014 sa vyjadril, že katolicizmus je cirkvou otvorených dverí a že je len na kresťanoch, aby prijali Ducha Svätého. Keď dostal otázku, či by pokrstil mimozemšťanov, odpovedal, že keby prišli do Vatikánu a požiadali ho o to, bol by ochotný ich pokrstiť a dodal: „Nemôžeme nikomu zatvárať dvere, dokonca ani mimozemšťanom,“.

Čínska armáda vycvičila 10 000 poštových holubov, aby poskytli podporu vojenskej komunikácii v prípade, že by vypukla vojna, počas ktorej by sa stali moderné technológie nepoužiteľnými. Holuby, ktoré lietajú rýchlosťou až 120 km za hodinu, sú vycvičené aj na prenášanie nákladu do 100 g.

Ovocie nie je vždy vegánske. Niektoré obchody plody voskujú, aby si zachovali svoj vzhľad a sviežosť. Okrem šelaku, vyrobeného zo živice vylučovanej samičkami chrobákov, môžu byť vosky vyrobené aj z včelieho vosku, ktorý tiež nie je striktne vegánsky.

Scény z filmu Borat, ktoré stvárňujú Boratovu rodnú dedinku v Kazachstane, boli v skutočnosti natočené v malej dedine Glod, v Rumunsku. Všetci komparzisti sú dedinčania z Glodu, ktorí dostali zaplatené za účasť vo filme a bolo im povedané, že sa natáča dokumentárny film. Keď však uvideli film, cítili sa urazení svojím stvárnením, pokúsili sa žalovať producentov a dokonca sa vyhrážali Boratovi (herec Sacha Baron Cohen) zabitím za to, že ich urazil.

V roku 1960 dopadli trosky z neúspešného amerického štartu rakety Thor Able Star na Kubu a zabili jednu kravu. Mnoho Kubáncov demonštrovalo s transparentmi na kravách s nápismi „Yankeeovia nás bez milosti zabíjajú“ a „Eisenhower, zavraždil si jednu z mojich sestier“. Kuba dostala odškodné 2 milióny dolárov a krava mala štátny pohreb.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.