Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1564 – banánová vôňa robí včely útočnými a agresívnymi, odpudiť ich môžete vôňou mandlí a Cher a Meryl Streepová raz počas prechádzky zachránili ženu pred znásilnením

6400

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že banánová vôňa robí včely útočnými a agresívnymi, odpudiť ich môžete vôňou mandlí a prečítate si o tom, ako Cher a Meryl Streepová raz počas prechádzky zachránili ženu pred znásilnením.

1 12

V roku 2012 bolo objavené „stratené“ staroveké mesto v Mexiku s názvom Angamuco. Malo viac budov ako Manhattan. Postavila ho civilizácia, ktorá bola úhlavným rivalom Aztékov, a po stáročia zostala pochovaná pod vegetáciou. Od roku 2009 tu prebiehajú výskumné práce.

2 6

Útloň malý obýva pralesy Laosu, Kambodže a Vietnamu a je to jediný známy jedovatý primát. Pomocou sekrétu zo žliaz v lakťoch sa vytvára tekutina, ktorá sa stáva jedovatou, keď sa zmieša s ich slinami. Matka pooblizuje deti týmto jedom, aby odradila predátorov, kým sa vydá na lov, hľadať potravu.

3 9

Cher a Meryl Streepová nikdy netajili, že sú dlhoročnými kamarátkami. Cher si počas jedného z rozhovorov spomenula na desivý zážitok. Keď sa približne pred tridsiatimi rokmi prechádzali s Meryl po Manhattane, narazili na muža v uličke, ktorý strhával zo ženy oblečenie. Obidve sa k nemu rozbehli s krikom, odvrátili tak jeho pozornosť od obete a dostali ju do bezpečia. Keď sa žena trochu spamätala a zistila, kto ju v skutočnosti zachránil, povedala: „Ach môj Bože! Zachránili ma Meryl Streepová a Cher! Keď to zistia moji známi, budú mi poriadne závidieť,“.

4 4

Francúzsky historik Andre Castelot sa venoval hlavne životu Napoleona Bonaparteho. Vo svojej knihe uvádzal, že Napoleon sa nezvykol stravovať pravidelne, dokonca ani nedbal na zdravú stravu. Keď prišiel naňho hlad, uprednostňoval pečené kurčatá, ktoré si zo sebou vždy nabalil aj na cesty. Nepotrpel si ani na slušné stolovanie, Napoleonov komorník vo svojich zápisoch uviedol, že bývalý francúzsky cisár nepoužíval príbor, ale uprednostnil stolovanie rukami.

5 5

Počas 7. až 9. decembra 1997 zomreli traja predtým zdraví vysokoškolskí zápasníci v rôznych štátoch USA, pričom každý bol zapojený do programu rýchleho chudnutia, aby sa kvalifikovali na súťaž. V hodinách pred oficiálnym vážením sa všetci traja zápasníci zapojili do podobného režimu rýchleho chudnutia, ktorý podporoval dehydratáciu potením a viedol k hypertermii. Zápasníci obmedzili príjem jedla a tekutín a pokúsili sa maximalizovať straty potu nosením paropriepustných oblekov pod bavlnenými zahrievacími oblekmi a intenzívnym cvičením v horúcom prostredí.

6 5

V dôsledku rozsiahlych požiarov z predchádzajúcich rokov, kanadská vláda ponúka ľuďom privyrobiť si počas leta sadením stromov. Dobrovoľníkov nie je nikdy dosť a požiare zničili množstvo lesných porastov, preto sem cestujú v lete aj mnohí študenti a dobrovoľníci zo zahraničia, aby pomohli prírode a súčasne to spoja aj s dovolenkou. Na tento účel vláda zaviedla dostupnejšiu cestu získania víz. Za každý jeden zasadený strom Kanada vypláca v priemere 28 centov, no suma závisí aj od toho, v akom teréne pracujete.

7 4

Vedci odporúčajú včelárom, aby nepoužívali telové prostriedky s arómou banánu a tak isto, aby pred návštevou úľov nekonzumovali banán. Skúsenosť s takýmto zážitkom má aj jedna žena, ktorá chcela naplniť úľ novými včelami a celý roj ju napadol. Áno, dotyčná mala v ten deň na raňajky niekoľko banánov. Ak sa však chcete pred včelami brániť, odporúča sa natrieť si telo mandľovým olejom, prípadne iný výrobok s arómou mandlí, ktorý včely naopak – odpudzuje.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.