Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1567 – v roku 1958 zasiahlo Aljašku jedno z najväčších cunami v histórii, s výškou 524 metrov a na mužoch, ktorí zomreli obesením, býva pozorovaná posmrtná erekcia

3652

Vedeli ste, že v roku 1958 zasiahlo Aljašku jedno z najväčších cunami v histórii, s výškou 524 metrov? Počuli ste o tom, že na mužoch, ktorí zomreli obesením, býva pozorovaná posmrtná erekcia? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 26

Novonarodené žirafy prichádzajú na svet najprv prednými nohami a hlavou, potom ich telo a nakoniec zadné nohy. Kvôli extrémnej veľkosti ich potomkov rodia žirafie mamičky v stoji, aby nepoškodili dlhé krky svojich detí. Dvojmetrový pád z matkinho lona na zem prekvapivo žirafím mláďatám neublíži, skôr im pomôže pretrhnutím krátkej pupočnej šnúry a roztrhnutím plodového vaku. Šok z pristátia tiež pomáha stimulovať malú žirafu k prvému nádychu.

2 16

Aljašský záliv Lituya Bay zasiahlo 9. júla 1958 o 22:15:58 obrovské cunami. Spôsobilo ho zemetrasenie v zálive s magnitúdou 7,8. Toto cunami sa do histórie zapísalo medzi najväčšie cunami, keďže gigantické vlny dosahovali výšku 524 metrov, čo znamená, že boli vyššie ako Empire State Building. Gigantické vlnobitie bolo počuť až do vzdialenosti 80 kilometrov.

3 19

FBI si každoročne vedie štatistiky a každoročný percentuálny priemer vyriešenia závažnej trestnej činnosti sa takmer nemení. V prípade vraždy je objasnenosť 61,6 percenta. Za napadnutie je to 53,3 percenta. Za znásilnenie 34,5 percenta. Pri majetkových trestných činoch klesá počet objasnení pod 20 percent.

4 12

Sériový vrah Richard Trenton Chase z Californie bral akékoľvek odomknuté dvere ako pozvánku, aby vošiel dnu. Do domov vstupoval len pokiaľ boli dvere odomknuté. Richard Chase zabíjal a kanibalizoval svoje obete. Myslel si, že zamknuté dvere znamenali, že v dome nie je vítaný.

5 15

Obľúbená atrakcia jazda Pirátov z Karibiku bola prvýkrát otvorená v roku 1967 a je jednou z posledných vecí, ktorú manažoval Walt Disney. Pri vytváraní jazdy Pirátov z Karibiku v Disneylande však kulisári nedokázali vytvoriť kostry, ktoré by vyzerali dostatočne realisticky, preto použili skutočné ľudské kostry z lekárskeho centra UCLA. Keďže mnohým ľuďom neprišiel tento nápad príliš morálny, Disneyland postupne začal nahrádzať kostry a kosti umelými. Povráva sa, že však nevymenili všetky, no tvrdenia sú rôzne, niekde je uvedené, že ostala ešte jedna kostra vystavená, inde ľudia uvádzajú, že sú tam ešte dve-tri kostry ľudského pôvodu.

6 13

Raz sa zistilo, že v ľudskom tele rastie niečo naozaj zvláštne. Rus menom Artyom Sidorkin išiel k lekárom s podozrením, že niečo nie je v poriadku s jeho pľúcami. Lekári si mysleli, že majú čo do činenia s nádorom, ale ukázalo sa, že vdýchol semienko jedle, ktoré vyklíčilo a začalo rásť v jeho pľúcach. Počas operácie vybrali tomuto mužovi 5 cm konárik.

7 12

Smrteľná erekcia, anjelská túžba, rigor erectus alebo terminálna erekcia je posmrtná erekcia (technicky priapizmus), pozorovaná na mŕtvolách mužov, ktorí boli popravení, najmä obesením. Tento jav sa pripisuje tlaku na mozoček vytvorený slučkou. Je známe, že poranenia miechy sú spojené s priapizmom. Poranenia mozočka alebo miechy sú u žijúcich pacientov často spojené s priapizmom.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.