Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1568 – v Sierra Leone si pred získaním vodičáku musíte kúpiť a zahrať stolovú hru, kde trénujete križovatky a cestné zákony krajiny a pod vrcholom Mount Everestu sa nachádza Dúhové údolie, ktoré pozostáva z mŕtvych tiel turistov

3961

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že v Sierra Leone si pred získaním vodičáku musíte kúpiť a zahrať stolovú hru, kde trénujete križovatky a cestné zákony krajiny a prečítate si o tom, že pod vrcholom Mount Everestu sa nachádza Dúhové údolie, ktoré pozostáva z mŕtvych tiel turistov.

1 29

Štátna Univerzita v Arizone sa okrem iného, venuje aj výskumu ľudskej kože. Rozsiahlou štúdiou zistili, že ľudia zhadzujú každú hodinu asi 600 000 častíc kože. To vychádza na približne 0,6 kilogramov každý rok, takže priemerný človek stratí okolo 47,6 kilogramu kože ak dovŕši vek 70 rokov.

2 19

Mount Everest je pokrytý zamrznutými mŕtvolami, pretože ich odstránenie je veľmi nebezpečné a časovo náročné. Ešte desivejšie je, že telá sa tam hore nerozkladajú. Buď vyzerajú ako múmie, alebo ako človek, ktorý spí. Sú ľahko viditeľné z lezeckých ciest a niektoré sa dokonca používajú ako značky chodníkov. Jedna časť lezeckého chodníka na Mount Everest je dokonca pomenovaná Rainbow Valley (Dúhové údolie) kvôli farebnému oblečeniu a horolezeckému výstroju na mnohých telách. Nachádza sa v blízkosti vrcholu.

3 21

V Stalinovom Rusku v roku 1933 bolo 6 700 väzňov deportovaných na ostrov Nazino na rieke Ob. Nemali žiadne zásoby jedla, prístrešie ani nástroje a ak sa pokúsili opustiť ostrov, boli zastrelení ruskými vojakmi. Trvalo menej ako 2 mesiace, kým sa ľudia na ostrove vo svojom zúfalstve vzdali kanibalskému holokaustu. V tom čase bolo zabitých alebo zmiznutých viac ako 4 000 ľudí. Nakoniec sa z ostrova dostalo len 2200 ľudí. Až koncom 80. rokov svetový tribunál zistil otrasné detaily toho, čo sa tam dialo.

4 14

Každý z nás už určite zažil moment, keď bol na koncerte, či športovom podujatí a rady na toaletu boli nekonečné. Štadión AT&T v Arlingtone v Texase to však vyriešil po svojom. Začali používať dynamické značenie na toaletách, ktoré im umožňuje zmeniť priradenie pohlavia na základe rodového zloženia publika. Napríklad na koncert Taylor Swift môžu zamestnanci štadióna AT&T označiť desiatky mužských toaliet, aby sa prispôsobili davu plnému žien, a potom ich na druhý deň otočiť späť na mužské toalety na zápas Cowboyov.

5 17

Otvory vo včelích plástoch v skutočnosti na začiatku nemajú tvar šesťuholníkov. Včely vytvárajú kruhové rúrky, ktoré sa navzájom dotýkajú. Teplo vznikajúce činnosťou včiel zmäkčuje vosk, ktorý vypĺňa medzery medzi dierkami. Potom vosk stvrdne do energeticky najefektívnejšieho tvaru, šesťuholníka.

6 15

V západoafrickom štáte Sierra Leone si pred získaním vodičského preukazu musíte kúpiť stolnú hru s názvom The Drivers´ Way (Cesta vodiča) a zahrať si ju aspoň raz. Hra zahŕňa hádzanie kociek na tému semaforov a presúvanie modelov klasických áut po hracej ploche spolu s odpovedaním na otázky o cestných zákonoch krajiny.

7 14

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.