Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1581 – denník The Daily Mail odhalil pomocou uverejnenia falošnej správy, že ich konkurent The Daily Standard kopíruje ich články a grécky filozof Sokrates navrhol pasívny solárny systém pre grécke stavby

3048

Počuli ste už o tom, že denník The Daily Mail odhalil pomocou uverejnenia falošnej správy, že ich konkurent The Daily Standard kopíruje ich články? Vedeli ste, že grécky filozof Sokrates navrhol pasívny solárny systém pre grécke stavby? Aj o tom si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 113

Kirgizsko je ázijský vnútrozemský štát, ktorý patril k ZSSR (Zväz sovietskych socialistických republík) a aktuálne je členom SNŠ (Spoločenstvo nezávislých štátov). Kirgizsko, dávnejšie prezývané aj Kirgizstan, je súčasne aj najvnútrozemnejšou krajinou na svete. Je to najvzdialenejšia krajina od ktoréhokoľvek oceánu. Najmenšiu vzdialenosť má k Indickému oceánu, a to približne 2 600 km.

2 68

V roku 2018 sa thajské deti, futbalisti, so svojim trénerom ostali počas silných dažďov uväznení v jaskyni Tham Luang, ktorú zatopilo. Záchranná akcia trvala až 6 dní, preto im záchranári podávali ketamín, aby počas komplikovanému vyslobodzovaniu nechytali paniku.

3 86

Oranžový strakatý kocúr menom Stubbs bol 20 rokov starostom Talkeetny, malého mesta na Aljaške. Stubbs vyhral niekoľko nesporných volieb a hoci nemal žiadnu zákonodarnú moc, miestni obyvatelia aj turisti ho milovali.

4 55
5 70

V roku 1913 brisbanské noviny The Daily Mail podozrievali svojho konkurenta The Daily Standard, že kopíruje ich správy. Daily Mail teda uverejnil falošný článok, v ktorom tvrdil, že stratená loď SS Waratah bola videná v Antarktíde. The Daily Standard tiež zverejnil rovnaký príbeh a pridal vyhlásenie od veliteľa prístavu.

6 56

V 80. a 90. rokoch minulého sa predával produkt s názvom „Elektrický zberač červov“. Predával sa rybárom na zber dážďoviek na návnadu. Vyslal elektrický šok cez hornú vrstvu pôdy, čím prinútil červy vyliezť na povrch. Výrobok musel byť odvolaný v roku 1993 po tom, čo pri jeho používaní zomrelo 30 ľudí.

7 54

Sokrates navrhol pasívny solárny dizajn pre grécke domy. Všetky otvory (dvere a okná) smerovali na juh a strechy boli naklonené na sever. Domy zostali počas leta chladné, pretože strecha poskytovala tieň, a v zime bolo teplo, pretože strecha odrážala studené severné vetry a slnečné svetlo prenikalo cez južné otvory.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 12345a5b67 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.