Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1585 – koro je označenie mužskej panickej reakcie, kedy sa chytia za rozkrok v domnení, že sa im prirodzenie stiahne do brucha a zomrú a v roku 1954 v štáte Alabama prepadla cez strechu domu časť meteoritu, ktorá zranila ženu

5132

Vedeli ste, že koro je označenie mužskej panickej reakcie, kedy sa chytia za rozkrok v domnení, že sa im prirodzenie stiahne do brucha a zomrú? Počuli ste o tom, ako v roku 1954 v štáte Alabama prepadla cez strechu domu časť meteoritu, ktorá zranila ženu? Aj o týchto faktoch si prečítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 8

Existuje bludný stav nazývaný „koro“, ktorý sa vyskytuje u mužov najmä z juhovýchodnej Ázie a Číny. Pri tomto panickom ataku pacient náhle uchopí penis v obave, že sa mu stiahne do brucha a nakoniec spôsobí jeho smrť.

2 5

30. novembra 1954 v Sylacauga, v americkom štáte Alabama, meteorit veľkosti grapefruitu prepadol cez strechu domu Ann Hodgesovej a zasiahol ju, keď spala. Tento meteorit je známy ako prvý zdokumentovaný mimozemský objekt, ktorý zranil ľudskú bytosť a dostal meno po zranenej žene Ann Elizabeth Fowler Hodgesovej.

3 9

Existuje neoficiálny sviatok – deň druhej odmocniny, ktorý sa slávi v dňoch, keď deň v mesiaci aj mesiac sú druhou odmocninou z posledných dvoch číslic v roku. Najbližší takýto deň pripadá na 5.5.2025.

4 8

Inughuiti (eskimáci) zo severozápadného Grónska sú najsevernejšie žijúcimi ľuďmi na svete. Keď s nimi prieskumníci v roku 1818 nadviazali kontakt, zistili, že boli niekoľko stoviek rokov izolovaní a vôbec nevedeli o existencii iných ľudí.

5 5

Za bombový útok v Oklahoma City v roku 1995 bol Terry Nichols odsúdený na 161 doživotných trestov plus 9 300 rokov nepodmienečne. Jeho trest je vyhlásený za najdlhší oficiálne potvrdený trest, aký kedy bol na svete vynesený. Väčšinu svojho trestu si odpykával vo väzení v Colorade, kde zdieľal blok s ďalšími bombovými útočníkmi, napríklad s Unabomberom Tedom Kaczynskim.

6 6

V mori medzi Austráliou a Novým Zélandom je sopečný ostrov, ktorý je vyšší než široký. Ballova pyramída meria 300 metrov, no vrcholí v nadmorskej výške 562 metrov. Sopka je dokonca 2x vyššia ako Eifelova veža v Paríži.

7 6

Dôvodom, prečo je sneh schopný absorbovať zvuk, je to, že je porézny (obsahujúci póry). Snehové vločky sú šesťstranné kryštály a sú vyplnené otvorenými priestormi. Tieto priestory pohlcujú zvukové vlny a vytvárajú upokojujúci efekt nad snehovou prikrývkou.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.