Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1586 – herec Sacha Baron Cohen počas natáčania filmu Borat filmový oblek nepral a nepoužíval ani dezodorant a žalude sa dajú konzumovať pečené, pomlieť na múku alebo je ich možné dokonca použiť aj ako náhradu kávy

16502

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, že herec Sacha Baron Cohen počas natáčania filmu Borat filmový oblek nepral a nepoužíval ani dezodorant a dozviete sa, že žalude sa dajú konzumovať pečené, pomlieť na múku alebo je ich možné dokonca použiť aj ako náhradu kávy.

1 9

V nočných kluboch v Írsku v 80. a 90. rokoch museli o polnoci hudbu vypnúť a svetlá zapnúť, pretože nočný klub musel podľa zákona podávať jedlo a pokrmy, aby si kluby mohli ponechať licenciu na alkohol.

2 6

Cukor môže byť nebezpečne výbušný. V roku 2008 zahynulo 14 ľudí a 40 bolo zranených, keď sa v cukrovej rafinérii Imperial Sugar v americkom štáte Georgia vznietil cukrový prach. Správa amerického výboru pre chemickú bezpečnosť zistila, že výbuchu sa dalo úplne zabrániť. Cukrovarnícky priemysel si je vedomý rizika výbuchu už od roku 1926.

3 10

Počas celého natáčania filmu o Boratovi, herec Sacha Baron Cohen nikdy nepral Boratov oblek ani nepoužíval deodorant. Povedal, že to dodalo postave Borata „druh strašného zápachu sovietskeho bloku.“

4 9

Keď väzeň vstúpi do väznice San Pedro v Bolívii, musí si kúpiť celu. Celu si môžu kúpiť od starostu väznice alebo agentov na voľnej nohe, ktorí zvyčajne inzerujú dostupné cely v reštauráciách a na nástenkách. Bývanie vo väznici sa pohybuje od 20 do 5 000 dolárov v závislosti od kvality.

5 6

Skladateľ Ludwig van Beethoven miloval kávu natoľko, že mal svoj vlastný recept. Pozostávalo zo 60 zrniečok. Nie 59, ani 61, ale presne 60. Hodil ich do pohára oddelene a niekedy ich aj viackrát prepočítal. Na jeho prípravu mal aj špeciálny sklenený, vákuový kávovar.

6 7

Plutu trvá 248 pozemských rokov, kým dokončí jedno obehnutie okolo Slnka. Od chvíle, keď bola objavená (1930) až do chvíle, keď bola zbavená statusu planéty, táto trpasličia planéta ešte nestihla obehnúť okolo Slnka.

7 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.