Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1588 – Iránec menom Mehran Karimi Nasseri žil v termináli č.1 na parížskom letisku Charles de Gaulle 18 rokov po tom, čo zostal bez štátnej príslušnosti a nepríjemné pachy ako cesnak, ryby a cigaretový dym môžete zo svojich rúk odstrániť pomocou mydla z nehrdzavejúcej ocele

9083

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, ako Iránec menom Mehran Karimi Nasseri žil v termináli č.1 na parížskom letisku Charles de Gaulle 18 rokov po tom, čo zostal bez štátnej príslušnosti a dozviete sa, že nepríjemné pachy ako cesnak, ryby a cigaretový dym môžete zo svojich rúk odstrániť pomocou mydla z nehrdzavejúcej ocele.

Jeden z mnohých typov mikroautomobilov, ktoré sa stali populárnymi v 50. a 60. rokoch minulého storočia bol Peel P50, ktorý bol ultraľahký, jednomiestny, trojkolesový automobil poháňaný motocyklovým motorom DKW. Na trojrýchlostnej prevodovke nebola spiatočka, ale nízka hmotnosť auta 59 kg znamenala, že sa s ním dalo ľahko manévrovať zdvihnutím zadnej časti auta pomocou dodanej rukoväte. P50 bolo najmenšie sériové auto na svete a jediné, ktoré sa vyrábalo na ostrove Man.

Mooning the Cog je tradícia, pri ktorej turisti odhaľujú a otŕčajú svoje zadky smerom k ozubnicovej železnici na Mount Washington, najvyššom vrchu v New Hampshire. Najčastejšie to robia turisti, ktorí prechádzajú okolo Apalačského chodníka. Ide o približne 30-ročnú tradíciu.

Nerezové mydlo je praktickým riešením pre bežné kuchynské pachy, ktoré zostávajú na pokožke. Tento kreatívny kuchynský gadget má tvar obyčajného mydla. Je však vyrobený z hrubej nehrdzavejúcej ocele leštenej pieskom. Pri použití v kombinácii s vodou toto kovové mydlo absorbuje nepríjemné pachy, ktoré zanechávajú potraviny, ktoré obsahujú molekuly síry, ako je cesnak, cibuľa a ryby. Odstraňuje dokonca cigaretový pach z rúk.

Anophthalmus hitleri (slovin. Hitlerjev brezokec) je druh slepého jaskynného chrobáka, ktorý sa vyskytuje len v asi pätnástich vlhkých jaskyniach v Slovinsku. Slepý jaskynný chrobák zdieľa svoj rod s 41 ďalšími druhmi a 95 rôznymi poddruhmi. Zberatelia nacistických pamiatok, ktorí sú ochotní zaplatiť za exemplár až 1 400 eur, ho vystavujú riziku vyhynutia.

V roku 1973 bol zničený najizolovanejší strom na svete s názvom L’Arbre du Ténéré, keď doňho narazil opitý vodič pri prechode cez Saharu. Strom mal asi 300 rokov a bol jediným žijúcim stromom vo vzdialenosti viac ako 400 kilometrov.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre