Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1665 – prečo nebol album Michaela Jacksona a Freddieho Mercuryho nikdy dokončený a na mieste, kde sa Hitler zabil, dnes stojí detské ihrisko

3193

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete o spolupráci Michaela Jacksona s Freeddym Mercurym a zistíte, prečo sú deti častokrát v jedle vyberavé a čo je za tým?

Keď bol spustený PayPal, spočiatku ľuďom ponúkali 20 dolárov, ak si otvorili účet. A 20 dolárov, ak niekoho odporučili. Neskôr to znížili na 10 dolárov a potom na 5 dolárov. Stálo ich to 60 až 70 miliónov dolárov, ale prvý mesiac, čo bol PayPal online, mali 100 000 zákazníkov.

Tri skladby, ktoré duo napísalo a demonštrovalo, mali byť zahrnuté do celého albumu duetov. Bohužiaľ, album nebol nikdy dokončený kvôli obmedzeniam plánov dvoch popových megahviezd. Navyše, vzťah medzi nimi sa zhoršil, keď Michael Jackson trval na privedení lamy do nahrávacieho štúdia. Bývalý manažér Queen, Jim „Miami“ Beach tvrdil, že mu Mercury zavolal a povedal: „Môžeš sa sem dostať? Musíš ma odtiaľto dostať, nahrávam s lamou.“ Jackson bol tiež údajne menej než nadšený z Mercuryho správania počas nahrávania. Mercury sa následne pohádal s Jacksonom, pretože Michael bol proti tomu, aby si Mercury vzal vo svojej obývačke príliš veľa kokaínu.

V roku 1639 osídlil tento ostrov na území dnešného štátu New York muž menom Lion Gardiner. Ostrov sa stal vlastníckou kolóniou, ktorú udelil kráľovský dekrét Karola I., ktorý Gardinerovi dal „právo vlastniť pôdu navždy“. Potomkovia Liona Gardinera stále vlastnia ostrov s rozlohou 3 300 akrov, vďaka čomu je Gardiners Island najstarším panstvom v Spojených štátoch a jediným kráľovským grantom od anglickej koruny, ktorý je v krajine stále nedotknutý. V posledných rokoch je ostrov známy predovšetkým pre svoju prísnu politiku zákazu neoprávnených vstupov a spornú právnu bitku medzi dvoma možnými dedičmi. Teraz je ostrov jednostranne vo vlastníctve potomka Gardinera, Alexandry Creel Goelet, ktorá ho chce ponechať v rodine.

Vaše chuťové poháriky sa vymieňajú každé dva týždne. Väčšina detí má asi 10 000 chuťových pohárikov, ale ako rastú, niektoré chuťové poháriky sa prestávajú nahrádzať. Dospelí majú často okolo 5000 funkčných chuťových pohárikov. To vysvetľuje, prečo niektoré jedlá chutia deťom oveľa intenzívnejšie a pokles počtu chuťových pohárikov robí viac potravín chutnejšími pre dospelých, keďže intenzita niektorých jedál nie je taká výrazná. V štúdii publikovanej v časopise Pediatrics z februára 2005 výskumy uvádzajú, že väčšina detí nemá rada horkú chuť, ktorá môže prekážať pri konzumácii zeleniny, zatiaľ čo dospelým tieto chute nevadia.

Love alebo viac menej časté Lowe, je švédska verzia francúzskeho mena Louis. Môže to byť aj verzia Lovisa, a teda môže byť použitá pre mužov aj ženy, aj keď je to bežnejšie u mužov. K 31. decembru 2009 bolo vo Švédsku celkom 6 058 mužov s menom Love/Lowe, z ktorých 2 953 malo krstné meno a zvyšok druhé meno. Meno malo aj 531 žien, z ktorých 128 ho malo ako krstné meno.

Pred svojou samovraždou Adolf Hitler nevidel slnko desať dní. Celé mesiace žil v betónovom bunkri pod ruinami Berlína. Hitler sa zastrelil pištoľou a v súlade s jeho želaním bola jeho mŕtvola poliata benzínom a spopolnená v kráteri tesne pred východom z bunkra. Dnes je Berlín takmer na nepoznanie. Kanceláriu nahradila materská škola a čínska reštaurácia. Bunker, ktorý je teraz napoly zbúraný, je zapečatený pod parkoviskom bytového domu. A kremačné miesto leží pod zvláštnou, polychromatickou detskou šmykľavkou, ktorú by Hitler, odporca moderného umenia, nenávidel.

Vianočná knižná záplava (islandský: Jólabókaflóðið) je termín, ktorý sa na Islande používa na každoročné vydanie nových kníh v mesiacoch pred Vianocami. Tieto knihy sa potom kupujú ako darčeky na Štedrý večer. Táto tradícia robí z kníh najobľúbenejší vianočný darček v krajine. Tradícia siaha až do noci, keď Islanďania často čítajú svoje nové knihy a pijú horúcu čokoládu. Novo vydané knihy sú uvedené v ročnom katalógu, ktorý je distribuovaný do všetkých domácností zadarmo. Vydanie Žurnálu je začiatkom knižnej záplavy, ktorá znamená začiatok prázdnin.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre