Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1667 – v Ontáriu sa nachádza striptízový klub a kostol v jednom a laserom odstránené tetovanie vylúčite stolicou

7584

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako sa rýchlo a jednoducho dajú vyriešiť problémy so spánkom a čo predstavuje znak pre ženské pohlavie () a odkiaľ pochádza?

Vedci z University of Colorado Boulder zistili, že ak žijete podľa slnečného harmonogramu, je pravdepodobnejšie, že pôjdete spať aspoň o hodinu skôr, vstanete o hodinu skôr a budete menej unavení, pretože vaše vnútorné hodiny a vonkajšia realita sú viac zosynchronizované. Slnko upraví vaše telesné hodiny do prirodzeného stavu, ktorý je bežne narušovaný vplyvom žiaroviek, umelého svetla a elektroniky.

V roku 2015 bola miera inflácie 181%, najvyššia na svete a najvyššia v histórii krajiny v tom čase. Miera dosiahla 800 % v roku 2016, vyše 4 000 % v roku 2017 a približne 1 700 000 % v roku 2018 , pričom Venezuela prešla do hyperinflácie. Zatiaľ čo venezuelská vláda začiatkom roka 2018 „v podstate prestala“ vytvárať oficiálne odhady inflácie, ekonóm inflácie Steve Hanke odhadol mieru inflácie v tom čase na 5 220 %. Venezuelská centrálna banka (BCV) oficiálne odhaduje, že miera inflácie sa medzi rokmi 2016 a aprílom 2019 zvýšila na 53 798 500 %.

Hlučné prostredie môže spôsobovať poškodenie sluchu a viesť k strate sluchu alebo iným sluchovým problémom, najmä ak je osoba pravidelne a dlhodobo vystavená hlučným podmienkam. V New Yorku, ktorý je husto obývaný a má rušné dopravné systémy, ako je metro, sú cestujúci pravidelne vystavení vysokému hluku. Každodennému hluku mesta sa síce nedá vyhnúť, ale existuje niekoľko vecí, môžete urobiť, aby zabránili poškodeniu sluchu. Je dobré používať napríklad penové štuple do uší. Rovnako to platí aj pre hlasné koncerty.

V zábavnom klube The Manor, jedinom striptízovom klube v Guelph, Ontario, môžete cítiť blížiaci sa koniec. Niektoré noci tanečníci prevyšujú počet zákazníkov. Aby klub a priestory neskrachovali, v roku 2014 prešli s inováciou: každú nedeľu sa v klube začala schádzať bohoslužba, kde vinylový plagát s Ježišom do polovice zakrýva sklenený sprchovací kút, kde sa za normálnych okolností kúpali striptérky. Pre tanečníkov a pracovníkov to nie je len striptízový klub – Manor je svätyňa. „Nemyslím si, že to vydrží,“ priznal sa jeden tanečník. „Ale dúfam, že to zostane, pretože toto miesto úprimne milujem.“

Znak pre ženské pohlavie (♀) predstavuje zrkadlo s rúčkou a je spojený s gréckou bohyňou lásky a krásy, Afroditou. Tento symbol sa používa na označenie ženského pohlavia v biologických a zdravotníckych kontextoch. Afrodita bola v gréckej mytológii dôležitou bohyňou, spojenou s láskou, krásou, plodnosťou a sexuálnou príťažlivosťou. Jej obraz, vrátane zrkadla, bol často používaný ako symbol ženskej krásy a sily. Pre mužské pohlavie sa používa symbol Marsa (♂), čo je symbol boha vojny Aresa v gréckej mytológii.

V hre Mario Party niektoré minihry vyžadujú otáčanie analógovej páčky ovládača Nintendo 64 pri najvyššej rýchlosti. Niektorí hráči údajne mali až pľuzgiere a popáleniny spôsobené trením a tržné rany pri otáčaní páky dlaňami namiesto používania palcov kvôli nepohodlnému dizajnu analógovej páky a bolo rýchlejšie poraziť minihry týmto spôsobom. Hoci neboli podané žiadne oficiálne žaloby, kancelária generálneho prokurátora v New Yorku dostala približne 90 sťažností a Nintendo nakoniec súhlasilo s dohodou, ktorá zahŕňala poskytnutie rukavíc pre zranených hráčov a zaplatenie štátnych právnych poplatkov vo výške 75 000 dolárov. V tom čase mohlo poskytnutie odhadovaných 1,2 milióna rukavíc stáť Nintendo až 80 miliónov dolárov.

Laserové odstraňovanie tetovania funguje tak, že na častice pigmentu sa rýchlo rozsvietia záblesky svetla, ktoré rozbijú molekuly pigmentu pod kožou rýchlosťou blesku, až kým nie sú dostatočne malé na to, aby ich biele krvinky mohli odviezť do pečene a odtiaľ sa už len vylúčia z tela von – stolicou.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre