Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1672 – v posilňovni sa nachádza 362-krát viac baktérií ako na záchodovej doske a v Číne existuje replika Eiffelovej veže

11967

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete o čínskom meste Tianducheng, ktoré bolo navrhnuté ako replika Paríža, vrátane presnej kópie Eiffelovej veže a utvrdíte sa v tom, že Leonado Dicaprio je skutočne talentovaný herec a nezataví ho ani krvácajúca ruka.

11 7

ňEpizóda Toma a Jerryho s názvom „Mačací koncert“ (v origináli „The Cat Concerto“) získala Oscar za najlepší krátky animovaný film v roku 1947. Táto epizóda je skutočným klenotom v histórii animovaných filmov. V nej Tom a Jerry zahrajú neuveriteľne zábavné, ale i náročné klavírne predstavenie, kde si navzájom znepríjemňujú život v komickom štýle. Oscar, ktorý získala táto epizóda, ju ocenil za jej vynikajúce umenie, originálny prístup k animácii a vtipný príbeh.“Mačací koncert“ sa stala jednou z najznámejších a najobľúbenejších častí tohto kultového kresleného seriálu.

21 7

Štúdia zhromaždila vzorky baktérií z 27 rôznych strojov na cvičenie a činiek – troch bežeckých pásov, troch rotopedov a troch voľných závaží – v troch rôznych telocvičniach. Všetky tri zariadenia boli pozitívne testované na grampozitívne koky (častá príčina kožných infekcií a iných ochorení); gramnegatívne tyčinky (ktoré môžu vyvolať mnoho typov infekcií a niekedy odolávajú antibiotikám) a grampozitívne tyčinky (ktoré môžu – ale nie často – spôsobiť rôzne typy infekcií). Na bežiacich pásoch štúdia našla v priemere 74-krát viac baktérií ako kohútik na verejných záchodoch. Priemerný rotoped obsahoval 39-krát viac baktérií ako tácka v jedálni. Typické jednoručky mali 362-krát viac baktérií ako záchodová doska.

31 5

Lin Ching Lan sa narodila nepočujúca, ale to jej nezabránilo v napĺňaní svojich snov stať sa tanečnicou. Hoci nepočuje hrať hudbu, cíti vibrácie prostredníctvom drevenej podlahy. Lan z Taiwanu hovorí, že ju odmietli prijať do nespočet tanečných škôl, no namiesto toho, aby sa vzdala svojho sna, založila prvý taiwanský súbor pre tanečníkov so sluchovým postihnutím.

41 5

Deň po šokujúcej smrti hudobnej ikony Davida Bowieho (UK) 10. januára 2016 prilákali jeho nahrávky na videohostingovej platforme VEVO ohromujúcich 51 miliónov zhliadnutí, vďaka čomu získala hudobná legenda rekord v kategórii Najviac zhliadnutí za účinkovanie na VEVO za 24 hodín.

51 5

„Modré zóny“ sú oblasti na svete, kde sa vyskytuje nezvyčajne vysoký počet ľudí, ktorí dosahujú vysoký vek, najmä viac ako 100 rokov. Tieto regióny sú špecifické tým, že majú vysokú koncentráciu dlhovekých obyvateľov a vyššiu priemernú dĺžku života v porovnaní s inými oblasťami sveta. V súčasnosti je päť hlavných modrých zón: 1. Sardínia, Taliansko – oblasť známa svojou mediteránskou stravou a aktívnym životným štýlom; 2. Okinawa, Japonsko – japonský ostrov známy dlhovekosťou a tradičným spôsobom stravovania; 3. Polostrov Nicoya, Kostarika – región s nízkou úrovňou stresu, zdravou stravou a aktívnym spôsobom života; Loma Linda, Kalifornia – komunita známa svojou zdravou stravou a zdravým životným štýlom; Icaria, Grécko – grécky ostrov s mediteránskou stravou a tradičným spôsobom života.

61 5

V Číne existuje mesto s názvom Tianducheng, ktoré bolo navrhnuté ako replika Paríža, vrátane presnej kópie Eiffelovej veže. Stojí v provincii Zhejiang v Číne. Konštrukcia tohto mesta začala v roku 2007 a bolo plánované, že sa stane luxusným obytným mestom s veľkými bytovými blokmi, fontánami, bulvármi a architektonickými klenotmi, ktoré by pripomínali francúzsku metropolu. Napriek ambicióznym plánom sa však obyvateľstvo mesta Tianducheng nikdy nevyvinulo tak, ako bolo pôvodne očakávané. Napriek tomu, že mesto má kapacitu ubytovať státisíce obyvateľov, v skutočnosti je obývané iba zlomkom tohto počtu. To viedlo k tomu, že sa mesto stalo často označované ako „mesto duchov“ alebo „mesto fantómov“. Väčšina veľkých stavieb a námestí je prázdnych a neobývaných.

71 5

Leonardo DiCaprio vo filme Divoký Django počas natáčania scény pri stole s večerou, rozbil skutočné sklo a začal krvácať. Keď Calvin Candie (Leonardo DiCaprio) buchol rukou po jedálenskom stole, omylom rozbil dlaňou malý kúsok skla. Producentka Stacey Sher v rozhovore povedala, že hoci mu krv stekala po ruke, stále zostal hrať svoju postavu, až kým nedokončil celú scénu. Zranenie bolo veľmi intenzívne a potreboval stehy.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1234567

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.