Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1694 – posledné slová Boba Marleyho pred smrťou a mesto v Ontáriu s názvom „Swastika“

3160

V dnešných Zaujímavostiach ku káve zistíte, čo je to spánkový sex a ako sa prejavuje a dozviete sa o komplikovaných rodinných a manželských väzbách basgitaristu Rolling Stones, Billa Wymana.

Vo veku 52 rokov sa basgitarista Rolling Stones, Bill Wyman, oženil s 18-ročnou Mandy Smith. Wyman a Mandy Smithovci sa vzali 2. júna 1989. Wyman chodila so Smithom od jej 13 rokov a on mal 47 rokov. V roku 1993 sa však Wyman zamiloval do 37-ročnej ženy menom Sussanne Accosta. Wyman a Smith sa rozviedli len dva roky po svadbe a rozvod dokončili dva roky po tom. Wyman sa následne oženil s Accotou a mali spolu tri dcéry. Zaujímavosťou je, že krátko po Wymanovom rozchode s Mandy Smith, sa jeho 30-ročný syn Stephen Paul Wyman oženil s matkou Mandy Smith (46), čím sa Stephen stal nevlastným otcom svojej bývalej nevlastnej matky. To znamená, že ak by manželstvo Billa a Mandy prežilo, alebo ak by sa znovu vzali, Stephen by bol svokrom svojho otca a jeho vlastným starým otcom.

Ide o film „Hriešny tanec“ (anglicky „Dirty Dancing“), ktorý bol skutočne vydareným hitom. Film bol vydaný v roku 1987 a hrali v ňom Patrick Swayze a Jennifer Grey.  Film „Hriešny tanec“ na začiatku skutočne narážal na problémy s testovacím publikom a existujú správy, že niektorí producenti a členovia štúdia mali pochybnosti o jeho úspechu. Avšak, napriek týmto počiatočným problémom, film sa stal obrovským hitom. Bol najlepšie zarobeným filmom v roku 1987 a dosiahol veľký úspech vo videopožičovniach a neskôr v televíznom vysielaní.

Steve McQueen, populárny americký herec, bol známy nielen svojou filmovou kariérou, ale aj svojou charitatívnou činnosťou a osobnými príspevkami dobročinným organizáciám. McQueen mal nezvyčajnú povesť v tom, že pri súhlase s natáčaním filmu požadoval od štúdií bezplatné predmety, ako napríklad elektrické holiace strojčeky, džínsy a ďalšie položky. Neskôr sa zistilo, že McQueen vždy daroval tieto veci polepšovni Boys Republic, kde trávil čas počas svojich tínedžerskych rokov. McQueen príležitostne navštevoval školu, aby strávil čas so študentmi, často si zahral biliard a rozprával o svojich zážitkoch.

Sexsomnia, tiež známa ako spánkový sex, je odlišnou formou parasomnie alebo abnormálnej aktivity, ku ktorej dochádza, keď jednotlivec spí. Sexsomnia je charakterizovaná tým, že sa jednotlivec zapája do sexuálnych aktov počas spánku bez rýchleho pohybu očí. Sexuálne správanie, ktoré sa počas spánku považuje za normálne a sprevádzané rozsiahlym výskumom a dokumentáciou, zahŕňa mokré sny, nočné erekcie a spánkové orgazmy. Sexsomnia sa môže prejaviť u jedinca s inými už existujúcimi poruchami súvisiacimi so spánkom a je najčastejšie diagnostikovaná u mužov začínajúcich v adolescencii. Hoci sa môžu zdať, že sú úplne bdelí, jedinci, ktorí majú sexsomniu, si často nepamätajú sexuálne správanie, ktoré prejavujú počas spánku. 

 

Existuje mesto s názvom „Swastika“ v Ontáriu, Kanada. Názov mesta „Swastika“ bol zavedený ešte pred tým, ako sa tento symbol stal spojeným so zlom a rasovou nenávisťou v dôsledku nacistického režimu Adolfa Hitlera. Mesto sa postavilo proti pokusom o zmenu názvu a argumentovalo, že jeho názov sa viaže na históriu a nie na naznačovanie podpory nacizmu. Pre niektorých obyvateľov mesta môže byť toto pomenovanie súčasťou ich identity a kultúry. Slovo „swastika“ má svoje korene v starovekých kultúrach a mala pozitívny význam ako symbol šťastia a spiritualizmu. Swastika má oveľa starší a širší význam než len jeho negatívne spojenie s nacistickou symbolikou. Napriek tomu však jeho použitie v dnešnom kontexte môže vyvolať veľmi citlivé reakcie kvôli nacistickej histórii, ktorá je s ním spojená.

Jack Johnson bol slávny americký boxer, ktorý bol prvým afroamerickým šampiónom sveta v ťažkej váhe. Bol známy nielen svojimi športovými výkonmi, ale aj svojou charizmou a výstredným správaním. Príbeh o tom, ako Jack Johnson dostal pokutu za prekročenie rýchlosti a namiesto toho, aby dostal drobné od policajta, mu dal vyššiu bankovku a povedal, že aby si drobné nechal, pretože pôjde rovnakou rýchlosťou na spiatočnej ceste, je známy a často sa cituje ako príklad jeho sebavedomej a trochu provokatívnej povahy. Tento príbeh ilustruje Johnsonov charakter a jeho schopnosť reagovať na situácie s dávkou humoru a sebavedomia.

V roku 1977, legendárny jamajský hudobník Bob Marley, bol diagnostikovaný malígnym melanómom pod nechtom na nohe. Tento nádor sa objavil pod nechtom na jeho pravom palci nohy. Napriek tomu, že mu lekári navrhovali amputáciu palca na nohe na zastavenie šírenia nádoru, Bob Marley odmietol túto procedúru, údajne kvôli jeho náboženskému presvedčeniu. Bohužiaľ, malígny melanóm sa neskôr rozšíril do  jeho pľúc a mozgu. Bob Marley bojoval s touto chorobou, ale bohužiaľ zomrel 11. mája 1981 vo veku 36 rokov. Jeho posledné slová boli adresované jeho synovi Ziggy Marleymu a zneli: „Za peniaze si život nekúpiš.“ Týmto výrokom zdôraznil dôležitosť skutočných životných hodnôt, ako je láska, mier a rodinné puto, nad materiálnym bohatstvom.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1234567

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre