Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1719 – ak chcete prestať fajčiť, choďte 3 dni po sebe do sauny a škorpióny majú schopnosť zadržať dych až na 6 dní

9758

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, komu patrí prvenstvo najväčšieho zadku v živočíšnej ríši a ako dlho sú škorpióny schopné prežiť bez jedla

11 18

Horká čokoláda má prirodzene antibakteriálne vlastnosti a jej konzumácia neutralizuje baktérie v ústach, čím pomáha predchádzať zubnému kazu. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak zvolíte horkú čokoládu s nízkym obsahom cukru. Syr stimuluje produkciu slín a tuk zabraňuje priľnutiu baktérií na zuboch. Syr má tiež vysoký obsah vápnika, ktorý môže posilniť zuby.

21 19

Škorpióny majú schopnosť zadržiavať dych počas dlhých období, ktoré môžu trvať až 6 dní. Sú taktiež schopné prežiť bez jedla až po dobu jedného roka. Niektoré druhy škorpiónov sú tiež schopné žiariť pod ultrafialovým svetlom, hoci to nie je viditeľné pre ľudské oko. Tieto jedinečné schopnosti pomáhajú škorpiónom prispôsobiť sa ich náročnému prostrediu a prežiť v extrémnych podmienkach, v ktorých žijú.

31 19

Štúdia z roku 1963 z Archives of Ofthalmology skúmala 24 nevidomých účastníkov, ktorí užili LSD, aby zistili, či môžu zažiť zrakové halucinácie. Ukázalo sa, že môžu, aj keď sa to do značnej miery zdá byť prípadom slepých ľudí, ktorí sa nenarodili slepí, ale svoj zrak počas života stratili. Tí slepí od veľmi raného veku (mladší ako dva roky) nehlásili zrakové halucinácie, pravdepodobne preto, že nikdy nemali dostatok vizuálnych skúseností na vytvorenie plne funkčného vizuálneho systému, keď sa ich mozog ešte vyvíjal.

41 19

Čuch je pre psa dôležitý, takže nosy sú v psej komunite vysoko cenené. Na rozdiel od ľudí, ktorých prežitie vo svete závisí predovšetkým od zraku, psy používajú okrem zraku aj čuch na hodnotenie okolia a na komunikáciu. Zrak je u ľudí nanajvýš dôležitý, takže ľudský mozog trávi viac času interpretáciou vizuálnych údajov ako čuchových informácií. Psie mozgy sú presným opakom a zameriavajú sa viac na to, čo pes cíti, než na to, čo vidí. Funkčný nos je pre psov nevyhnutný na ich prežitie.

51 19

Saunovanie, podobne ako iné formy cvičenia a potenia, pomáha odstraňovať toxíny z tela. Nikotín je toxín. Zbavenie sa nikotínu vás môže v skutočnosti zbaviť jeho fyzických návykových vlastností.

61 20

Tieto diskusie o nápadoch, ktoré sa konali dvakrát – raz za triezva a raz v opitosti, majú zrejme svoje korene v starovekom perzskom kultúrnom kontexte a zvyklostiach. Cieľom toho bolo zabezpečiť, aby nápady, alebo rozhodnutia, boli dobre premyslené a zohľadňovali rôzne aspekty a možnosti. Rozhodnutia prijaté za triezva by mohli zohľadňovať racionálne a pragmatické hľadiská, zatiaľ čo tie prijaté v opitosti by mohli byť ovplyvnené spontánnosťou, kreativitou alebo inými aspektmi mysle, ktoré by mohli viesť k novým a nekonvenčným nápadom.

71 12

Ľudské zadky sú najväčšie v živočíšnej ríši, čo je výsledkom nášho vzpriameného držania tela a chôdze na dvoch nohách. Počas našej histórie boli tieto tvarované svaly vnímané ako symboly estetiky, plodnosti a všeobecnej krásy. Veľká časť z miliárd dolárov, ktoré míňame na cvičenia, diéty a plastické operácie, je venovaná práve na vylepšenie našich zadkov.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1234567

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.