V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo sa skrýva v útrobách Disneyland, ale aj to, že alergií sa nestrasieme ani mimo tohto sveta.

Každú noc po zatvorení vypustí Disneyland do svojho areálu 200 divých mačiek, aby pomohli udržať populáciu hlodavcov pod kontrolou. Hoci Disney túto záležitosť nekomentuje, hovorí sa, že v roku 1957 odhalili pod hradom Šípkovej Ruženky kolóniu s viac ako 100 túlavými mačkami. Po neúspešných pokusoch vyhnať ich z parku sa Disney rozhodol založiť „mačaciu pracovnú skupinu“. Dnes trávia deň skryté odpočinkom v „mačacích domčekoch“.  

Prezident Thomas Jefferson nikdy nebol fanúšikom formálnych záležitostí. Pri jednej takejto príležitosti, sa stretol s britským ministrom v pohodlnom pyžame a papučiach. Netreba snáď ani dodávať, ako pohoršene Andrew Merry ostal stáť.

Zdá sa, že alergie nasledovali ľudí až do vesmíru. Harrison Jack Schmitt, ktorý navštívil Mesiac, povedal, že počas svojej misie v roku 1972 trpel alergiami spôsobenými mesačným prachom. Nebol však jediný komu zjavne agresívne časti dočasne znemožnili prácu.

DOMINO’S Pizza patrí medzi najobľúbenejšie reštaurácie potravinového reťazca na svete. V roku 1960 ho v Michigane bratia Tom a James Monaghan založili spolu so známym logom v tvare domina. Skladá sa z dvoch častí, horná je červené s tromi bodkami a spodná modrá s názvom reštaurácie. Tom plánoval pridať bodku zakaždým, keď sa otvorí nová reštaurácia. Avšak v tedy nemal ani potuchy o tom, že sa rozšíri do celého sveta a bodiek bude zrazu príliš veľa.

Dolly Parton si predstavovala, že v nich vytvorí celoživotnú lásku k čítaniu a inšpiruje k snívaniu. Deťom od narodenia po piaty rok života darovala viac ako 100 miliónov kníh. Ovplyvnila, tak mnoho životov, pretože sa ukázalo, že skorý kontakt s knihami má pozitívny vplyv na nárast kľúčových metrík gramotnosti v ranom detstve. 

Zákonodarná a súdna moc v USA od roku 1990 uznáva rastúcu lásku a náklonnosť ľudí k svojim domácim miláčikom. V súčasnosti sa odhaduje, že približne jeden milión Američanov vymenoval svojich psov ako primárneho príjemcu vlastných závetov.

Afrika je najstarším obývaným kontinetom na Zemi. Prví ľudia tu žili pred viac ako 5 miliónmi rokov. Zároveň druhý najväčší kontinent, je tiež takmer rovnomerne rozdelený na polovicu rovníkom.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.