Martin Freeman – legendárny muž i herec. Pozrime sa na jeho osobnosť a život.

996

Možno poznáte postavu Johna Watsona alebo vám je bližší Bilbo Bublík? Tak či onak, určite všetci veľmi dobre poznáme legendárneho a obľúbeného herca – Martina Freemana. Už na prvý pohľad je vidieť, že ide o geniálneho herca a nesmierne zaujímavého človeka. Preto sme sa rozhodli, že by nebolo na škodu povedať si o ňom viac.

Aký je v súkromí, aké charakteristiky sa k nemu viažu – prečítajte o mužovi, ktorý prerazil v hereckom svete ako málokto.

Neznášal fúzy Johna Watsona

Zdroj: pinterest

Je pravda, že väčšinu dielov seriálu o Sherlockovi Holmesovi jeho verný a dobrý priateľ John nemá fúzy, čo je pre jeho herca Martina veľkým šťastím, pretože keď zistil, že si ich bude musieť na jeden diel dať, nebol ani trochu nadšený. Fúzy totiž považoval za nesmierne nepríjemné na nosenie a tiež si v nich pripadal smiešne.

Je vegetarián

Presnejšie povedané je pescatarian, pretože ryby a morské živočíchy jedáva, no okrem toho sa vyhýba všetkým ostatným druhom mäsa. Všimli si to aj jeho kolegovia či fanúšikovia, ktorí videli, že si objednáva bezmäsité jedlo.

Nepriatelí sa s modernými technológiami

Zdroj: wikimedia common

Sám v jednom rozhovore povedal, že priam neznáša skutočnosť, že obrovská až prevažná časť nášho života je mechanizovaná počítačmi a ďalšími zariadeniami podobnými umelej inteligencii.

Často sa rozčuľoval nad tým, že na jednej strane sa ľudia odvolávajú na recykláciu a obmedzovanie sa, no na druhej strane sa vyrábajú technológie tak, aby vydržali iba určitú dobu. Ako povedal: „Ako spoločnosť sme boli zatiahnutí dobcielenej modernizácie.”

Považuje sa za veriaceho

Autor fotografie je James Coleman

Martin bol vychovávaný vo viere, presnejšie v rímskokatolíckej viere a tú si zachoval aj do dospelosti. Avšak nepovažuje sa za praktizujúceho katolíka, inak by pravdepodobne nežil vo voľnom zväzku so ženou. Aj k tomuto sa vyjadril a tvrdil, že neverí, že každý zlý človek skončí v pekle, rovnako ako neverí, že každý, kto vo svojom živote zaváhal, ale snažil sa napraviť skončí jedine v pekle. Medzi jeho priateľmi sa nachádzajú aj ateisti, čomu absolútne rozumie, no on verí, že je niekto nad nami, kto má za nás zodpovednosť.

Nechýbalo veľa a rolu Bilba by nestvárnil

Zdroj: flickr

Okrem Johna Watsona je Martinovou najväčšou úlohou určite Bilbo z filmov Hobit. Žiaľ, kvôli konfliktom záujmov pri natáčaní Hobita a Sherlocka Holmesa, túto rolu takmer neobsadil. Našťastie, sa Peter Jackson nedal odradiť. On si totiž už od začiatku predstavoval, že túto rolu obsadí práve Martin – podľa neho bol pre ňu stvorený.

Nemá rád obrovské párty

Martin často žartuje o tom ako nerád sa zabáva na rôznych organizovaných párty. Jeho predstava dokonale stráveného večera totiž nezahŕňa bohapustú zábavu. Vždy si doprial len niekoľko drinkov. Jeho predstava ideálne stravného večera je v pohodlí jeho domova.

Ako malý chlapec chcel byť úspešným hráčom squashu

Zdroj: shutterstock

Stačilo možno skutočne málo, drobný zvrat udalostí a z Martina by sa nebol stal herec. Ako chlapec bol totiž vynikajúcim hráčom squashu a to bola spočiatku aj jeho vysnívaná cesta. Od svojich deviatich do 14 rokov bol Martin súčasťou britského národného tímu. S nástupom dospievania ale zmenil názor a vstúpil do mládežníckeho hereckého klubu.

Na margo toho neskôr aj zavtipkoval: „Nemám mentálne nastavenie ani inštinkt drsného hráča. Pri porážke súpera by som sa bál, že bude zúriť – stal som sa hercom, pretože som príliš mäkký.”

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre