„Ponožka“, ktorá mala udržať mužskú pýchu v teple bola v minulosti skúškou vzťahu

601
Wikimedia
Wikimedia

Zaujímavý vynález s názvom “ Willy warmer“ (z en. warmer – zahrievač,) mal v histórií praktické využitie naprieč viacerými národmi. Prvé zmienky o tomto vynáleze pochádzajú z Chorvátska, kde tento „life-hack“ využívali miestni muži počas zimy v horských oblastiach. Rovnako tento vynález poznali aj Dáni, Nóri a obyvatelia Faerských ostrovov. Mimo praktických využití sa Willy warmer využíval aj ako skúška zrelého vzťahu a či je partner pripravený na svadbu. Ak žena uplietla mužovi takúto „ponožku“ a darovala mu ju s kamennou tvárou očakávalo sa od muža, že žart pochopí . Ak však muž dar s pohoršením odmietol znamenalo to, že na svadbu ešte nie je pripravený !

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre