Zázračný príbeh: 50-ročnej žene sa po 13 rokoch podarilo otehotnieť

153

Cesta k materstvu sa u žien líši. Aj u psychologičky Susie Troxler to bola výnimočná skúsenosť. 50-ročná Susie a jej 61-ročný manžel Tony túžili po 13 rokoch manželstva po bábätku. Malá Lily Antonia sa narodila 29. septembra 2021 a splnila im tak ich veľký sen.

Zdroj: Good Morning America/YouTube

Manželia sa roky snažili o bábätko prirodzene. Po čase však vyhľadali pomoc u gynekologičky, pretože nevedeli o možnostiach pomoci pri neplodnosti. Nielen Susin vek predstavoval výzvu, ale aj myómy, ktoré jej počas prehliadky objavili. V roku 2019 preto musela podstúpiť operáciu. Vzhľadom na jej vek a zdravotný stav sa prirodzené počatie javilo ako nereálne. Aj preto sa obrátili na umelé oplodnenie a darovanie vajíčok, no bez úspechu.

Zdroj: Good Morning America/YouTube

Nič z toho ich však neodradilo a boli naďalej odhodlaní. Svoje snahy museli na istý čas pre zdravotné komplikácie odložiť, a keď sa rozhodli pre posledný pokus s posledným životaschopným embryom, stal sa zázrak. Keď Susie otehotnela, mala 50 rokov, no obaja manželia sa na bábätko veľmi tešili.

Zdroj: Good Morning America/YouTube

Tehotenstvo prebehlo bez väčších komplikácií a vyvrcholilo cisárskym rezom. Tak prišla 29. septembra 2021 na svet Lily. Susie dodnes nevie nájsť tie správne slová, ktorými by sa jej podarilo celý zážitok opísať. Narodenie dieťatka však obaja vnímajú ako požehnanie. Susie verí, že bez ohľadu na vek rodičov by sme mali veriť tomu správnemu načasovaniu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre