Ždiar, Zakopane či Tatranská Javorina – v týchto len na skok od seba vzdialených miestach si užijete úžasnú dovolenku

967

Toto zimné obdobie možno viacerí z vás neobľubujú, no treba uznať, že má niečo do seba. Pani zima je mocná a niekedy je lepšie ju prijať a začať si užívať všetko to, čo nám ponúka. Nasledujúce miesta, ktoré vám chceme predstaviť, sú od seba vzdialené len pár kilometrov a oplatí sa ich vidieť najmä v tomto období.

Ždiar a okolie

Ždiar sa nachádza neďaleko Belianskych Tatier a tiež Spišskej Magury. Okolo neho sa rozprestiera niekoľko veľmi známych lyžiarskych stredísk na čele so strediskom Ski Bachledova či Ski centrum Strednica, kde si veľmi dobre zalyžujete. Okolie Ždiaru toho ponúka však oveľa viac. Pre turistov je ako stvorené, pretože je tam naozaj veľa turistických chodníkov. Prejdite sa aj k Jezerskému jazeru, Belianskej jaskyni či Monkovej doliny.

Múzeum Ždiarsky dom je miesto, kde sa dokonale zoznámite s tradičným životom z minulých rokov. Okrem obdivovania dobového nábytku, pracovných nástrojov či typických krojov sa dokonca môžete zúčastniť Ždiarskej svadby, povoziť na konskom záprahu, ale určite ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu.

Je tam jedno miesto, ktoré ešte nie je každému dobre známe. V Bachledovej doline sa nachádza 14 metrov vysoká vyhliadková veža, ktorá je sprístupnená počas celého roka. Keďže je v prostredí Belianskych Tatier, budete mať odtiaľ skvelý výhľad nie len na ne, ale aj Pieniny a dokonca dovidíte až do Poľska. No nevynechajte ani ikonickú a veľmi známu pamiatku, ktorou sa stal Chodník korunami stromov.

Tatranská Javorina

Už keď sa tým smerom vydáte, tak zájdite aj do tejto dedinky. Je len pár kilometrov od Ždiaru a oplatí sa ju vidieť. V Tatranskej Javorine sa nachádza vzácny drevený kostolík. Je zaujímavý tým, že neslúži gréckokatolíckej cirkvi, ako väčšina drevených chrámov, ani pravoslávnej či evanjelickej. Je to totiž rímskokatolícky kostol, ktorý paradoxne nechal postaviť protestant. Stojí v nádhernom prostredí a výhľad od neho budete mať na každú stranu. Avšak, zrejme najkrajší pohľad je na Belianske Tatry v pozadí, a to obzvlášť v tomto zimnom období.

49698557 280775142796408 5799288108344147968 n
Autor: Zaujímavý svet

Ďalším klenotom Javoriny je aj drevený lovecký zámok kniežaťa Hohenloheho, ktorý je od roku 2009 národnou kultúrnou pamiatkou. V súčasnosti ho spravuje Kancelária prezidenta Slovenskej republiky. Dlho ste ho mohli obdivovať iba zvonku, no nemusíte sa obávať, pretože od roku 2015 je sprístupnený turistom a obzriete si ho aj zvnútra.

Zakopané

V Zakopanom sa rovnako ako každý rok nachádza najväčší snežný labyrint na svete. Je to veľmi raritná pamiatka, ktorá sa teší obrovskému záujmu. Je to miesto, ktoré sa určite oplatí vidieť a najlepšie je vyraziť si s celou rodinou, pretože na jednom mieste sa nachádza viacero atrakcií, ktoré budú rozhodne baviť aj vaše deti. Navyše, celý čas budete v Tatrách, ktoré sú na množstvo atrakcií a zážitkov viac než prajné.

Bez názvu 10
Foto od youtube

Zdroj: Zaujímavý svet

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.