Po tomto článku zistíte, že najhorším spolucestujúcim nemusí byť práve otravný spolusediaci, ktorý vám kope do sedadla, alebo spí a ruší vás svojím chrápaním. Oveľa horšie je, keď vám cestuje v batožine niečo, o čom ani neviete. Takýto prípad sa stal nedávno aj jednej žene.

Moira Boxallova zo Škótska cestovala z austrálskeho Queenslandu do škótskeho Glasgowa. Keď prišla domov a zistila, že v jej obuvi sa ukrýva malý pytón, bola šokovaná. Počas cesty dlhej 15 000 km sa had začal zvliekať z kože v jej topánke. Zať tejto ženy, ktorý žije v Austrálii sa vyjadril, že svokre sa zdalo, že vo svojej izbe vidí hada, no zrejme si tým nebola istá. A keďže sa ukryl na nečakanom mieste, tak ho už nikto nezbadal.

“V skutočnosti si myslela, že Sára a ja sme jej dali do topánky falošného hada, aby sme si z nej urobili srandu, až kým sa ho nedotkla a zistila, že sa hýbe,” povedal zať. Hneď po náleze zavolala Moira škótskych expertov, aby ho z jej topánky odstránili. “Po celom zásahu odborníkov sa zistilo, že ide o malého pytóna škvrnitého, ktorý však nie je jedovatý.” Toto je ďalší príklad toho, že Austrália je veľmi nevyspytateľná krajina čo sa týka hadov, a preto si musíte dávať veľký pozor. Nabudúce to môže byť aj jedovatý had, na ktoré je austrálsky kontinent mimoriadne bohatý.

Nie je to prvý prípad, kedy sa had dostal do lietadla. Zdá sa, že týmto zvieratám sa cestovanie akosi páči. Tento had, našťastie, nebol žiadnou hrozbou pre ženu ani pre nikoho iného. Podľa ABC sa v súčasnosti umiestnený do karantény v Edinburgu a je pripravený na prevoz do zoologickej záhrady v Glasgowe.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť