Žena miesto pečenia perníkov vytvára takéto obrovské perníkové sochy

1073

Švédska umelkyňa a návrhárka Caroline Erikssonová vytvára úžasné diela, ktoré sú jedinečné svojim výzorom aj tým, z čoho sú vyrobené. Jej sochy sú perníkové a skutočne veľkolepé. Tento rok vyrobila Groota z filmu Strážcovia galaxie.

Caroline pečie takéto perníkové sochy od roku 2013, keď vyhrala nórsku súťaž v pečení a odvtedy každý rok prekvapuje svojich fanúšikov novým a pôsobivým perníkovým umením. Vytvorenie Groota jej trvalo asi 5 týždňov a musela pridať do tvorby veľa cukru aj múky, aby cesto bolo dostatočne silné. „Perníkovú chalúpku som robila každý rok so svojou rodinou už od malička. Po niekoľkých rokoch som ale bola unavená z domov a chcela som stavať ďalšie veci ako napríklad člny, hrady a veže. Moja rodina nemala takú trpezlivosť, ale tešila sa, že každý rok uvidí nové výtvory,“ povedala umelkyňa.

Umelkyňa potvrdila, že za peniaze, ktoré vyhrala v súťaži v Nórsku si kúpila dovolenku na Bali. Keď postavila Transformera, ten sa okamžite stal virálnym a odvtedy jej počet fanúšikov neustále rástol. Svojich fanúšikov teraz každý rok teší novým jedinečným výtvorom. „Na každú sochu použijem približne 7 kg múky a 11 balení cukru. Moje výtvory sú vždy inšpirované nejakým filmom, pretože som veľký filmový maniak,“ povedala šikovná žena. A teraz si vychutnajte jej tvorbu.

Tohtoročná tvorba:

Minuloročné diela:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre