Hoci jej lekári nedávali veľké šance, porodila sedem detí: Aký život ju čakal?

196

Lekári si boli istí, že k podobnému prípadu nedôjde. Riziká spojené s viacnásobným tehotenstvom sa zdali byť priveľké. Bobbi McCaughey sa však všetkým týmto obavám vzoprela, porodila sedemtorčatá a všetky vychovala. Po prvý raz priviedla žena na svet sedem súrodencov naraz, a tí v novembri tohto roka oslávia 26. narodeniny.

Photo of Hands Touching Baby Bump
Foto od
Jonathan Borba naPexels

V čase otehotnenia bola rodina McCaugheyovcov typickou americkou domácnosťou. Hoci mali v tom čase už dcérku Mikaylu, vždy túžili po väčšej rodine. To však ešte netušili, že budú potrebovať pomoc. Po dcérke im oznámili, že už pravdepodobne nebudú môcť mať deti. Pár sa to však rozhodol liečiť, pričom bol upozornený, že nie je vylúčené tehotenstvo s vyšším počtom detí. Bobbi bola psychicky pripravená, že by do rodiny pribudli ďalšie dve deti. Keď však zistila, čo ju v skutočnosti čaká, bola mimoriadne prekvapená. Jej manžel Kenny si dodnes živo spomína, ako jej volal, aby zistil výsledky ultrazvuku. Keď mu manželka povedala, že čaká sedem detí, nechcel jej veriť.

Odborníci prišli so štatistikou, že aj v prípade trojčiat je pravdepodobnosť zdravého dieťaťa len 50%. Takmer polovica všetkých viacpočetných tehotenstiev dokonca skončila potratom. Špecialisti preto podrobne sledovali celé Bobbino tehotenstvo. Hoci mali veľké obavy, nakoniec dopadlo všetko podľa predstáv. Zdravie detí a matky zostalo do veľkej miery nedotknuté, a to aj napriek tomu, že Bobbino bruško vážilo v tom čase 15 kilogramov.

Close-up of Baby Feet
Foto od
Pixabay na Pexels

Deti sa narodili o deväť týždňov skôr, pri čom asistovalo až 40 odborníkov. V nemocnici zostali približne dva mesiace a následne si ich vzali rodičia domov. Starostlivosť o sedem detí si vyžadovala v priemere 42 fliaš mlieka a 52 plienok denne. Spočiatku preto potrebovala pomoc blízkych. Dočkala sa však aj kritiky, keď jej ľudia vyčítali, že deti využila len ako prostriedok využívania prostriedkov a rozhadzovania. Tento neobyčajný príbeh prilákal aj pozornosť médií a ľudí, ktorí im klopali na dvere, či si môžu deti aspoň na chvíľu podržať. Rodina sa však napriek tomu snažila viesť normálny život a nenechať sa v žiadnom prípade rozhodiť.

Dve deti sa však narodili s detskou mozgovou obrnou, čo celú situáciu ešte o čosi sťažovalo. Napriek tomu ich všetkých sedem vychovávali s odhodlaním a neochvejnou láskou. Ako deti rástli, rodičia k nim mohli volať opatrovateľky a Bobbi sa tak mohla vrátiť do práce. Okrem toho začali pomáhať v domácnosti, takže okolnosti boli pre všetkých viac než priaznivé.

Neskôr sa mnohí z nich rozhodli študovať, pričom sa zamerali na odbory od vzťahov s verejnosťou, cez pedagogiku a šport až po informatiku.

Manžel ju po čase opustil, pretože nezvládal nároky spojené so starostlivosťou o sedem detí. V dôsledku toho sa Bobbi ocitla na výchovu a chod domácnosti celkom sama. Napriek všetkému sa Bobbi nedávno zverila, že najťažšie na celej situácii je skutočnosť, že jej deti rastú a odrazu vidí, že ju nepotrebujú.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.