Žena požiadala o pomoc ľudí na internete s hľadaním muža, ktorý jej ako 5-ročnej kúpil v utečeneckom tábore bicykel

3757

Život je krásny v tom, že je nesmierne nevyspytateľný. Aj keď nie vždy spravodlivý a pozitívny, no je na vás ako s každodennými výzvami naložíte. Často sa udeje niečo, na čo nedokážete zabudnúť ani po rokoch. Nedokázala to ani táto žena. Pred 24 rokmi jej úplne cudzí človek podal pomocnú ruku. Žena požiadala po viac ako dvoch desaťročiach ľudí na internete, aby jej pomohli nájsť chlapa, ktorý jej kedysi daroval bicykel.

Užívateľka Twitteru Mevan Babakar nedávno požiadala o pomoc s hľadaním láskavej osoby z jej minulosti, ktorá jej darovala bicykel, keď mala iba 5 rokov. Mevan v tom čase žila v utečeneckom tábore. A úspech sa čoskoro dostavil. Vďaka pomoci ľuďom sa podarilo vypátrať meno aj adresu dobrotivého muža a žena sa s ním opäť po toľkých rokoch stretla. Dnes už 29-ročná Mevan na internete rozpísala príbeh o svojich neľahkých okamihoch v živote i o tajomnému darcovi.

So žiadosťou o pomoc sa obrátila na ľudí s touto fotografiou darcu:

Malá Mevan v tom čase:

Narodila sa v irackom Bagdade kurdským rodičom a rok svojho detstva strávila v utečeneckom tábore neďaleko Zwolle v Holandsku. Jedného dňa muž, ktorý pracoval v tábore, kúpil Mevan nový bicykel. Tento čin v nej zanechal taký hlboký dojem, že naň nikdy nezabudla. Aj preto sa s neznámym mužom chcela stretnúť a veľmi pekne poďakovať. Ľudia boli nesmierne nápomocní a už o 36 hodín po vypátraní darcu sa s ním žena stretla. S mužom menom Egbert sa stretla v Nemecku, kde jej hrdina teraz žije. Mevan mu ako darček kúpila pohľadnicu so starým mužom jazdiacim na bicykli. „Pred stretnutím som cítila strach i nadšenie. Nakoniec som však bola veľmi spokojná. Bolo to ako keby som znovu stretla starého známeho.“

Darček pre Egberta:

„Vždy som vedela, že internet je plný neuveriteľných a milých ľudí. Teraz sa mi to len potvrdilo. Som vďačná každému, kto mi s hľadaním pomáhal,“ dodala nadšená žena. Tvrdila, že aj Egbert bol nadšený zo stretnutia a teraz pracujú na tom, aby sa čoskoro znovu videli. Mevan sa vyjadrila aj na adresu darovaného červeného bicykla. Údajne ani len netuší čo sa s ním stalo, keďže z Holandska odišli do Londýna a bicykel si so sebou vziať nemohla.

Mevan a Egbert na stretnutí po 24 rokoch:

Nuž a čo sa týka Mevan a jej rodiny, bol to veľmi smutný príbeh. Z Iraku boli nútení utiecť počas prvej vojny v Perzskom zálive. Cestovali cez Turecko, Azerbajdžan, Rusko a ďalšie krajiny, až sa napokon ocitli v utečeneckom tábore pri meste Zwolle. Pobudli tam jeden rok, a to od roku 1994-1995. Nakoniec sa na nich obrátilo šťastie a zakotvili v Londýne, kde začali nový život. Mevan je teraz vedúcou nezávislej charitatívnej organizácie Full Fact a robí dobrú prácu.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre