Žena rozdala 200 párov ušných štupľov, aby jej 4-mesačná dcéra v prípade plaču nerušila spolucestujúcich

1600

Tak tomuto sa povie ohľaduplná pasažierka. Matka malého dieťaťa odovzdala 200 párov štupľov do uší svojim spolucestujúcim počas letu. Reakcia ľudí všade po internete na seba nenechala dlho čakať. Zaujímavý čin vyvolal búrlivú diskusiu. Väčšina diskutujúcich považuje toto gesto za veľké, no apeluje na ostatných cestujúcich, aby boli viac tolerantní.

Foto od wikimedia

Existujú cestovatelia, ktorí sa radi sťažujú, že sedia pri plačúcom dieťatku a vyrušuje ich to. No na druhej strane existujú aj rodičia, ktorí sa takéhoto letu s malým dieťaťom obávajú ešte viac. A práve takou matkou je aj táto vynaliezavá žena. Dieťaťu predsa nikto nemôžete prikázať, aby bolo celý let ticho. Nie je to dospelý človek ani hračka na baterky, ktorú jednoducho vypnete. Navyše, let môže byť pre tieto malé bytosti veľmi stresujúci. Od stoviek ľudí, malého priestoru až po tlaky počas letu, toto dieťa ešte nedokáže pochopiť.

Väčšina rodičov je však ohľaduplná a snaží sa urobiť všetko, čo je v ich silách, aby celý let prebehol čo najpokojnejšie a najpríjemnejšie pre každého. Nie vždy sa to však podarí na 100%, s tým však treba rátať. A to je dôvod, prečo sa táto matka rozhodla vziať so sebou 200 párov gumených štupľov do uší pre ostatných cestujúcich. Tento let smeroval zo Soulu do San Francisca, čo je obrovská vzdialenosť.

Žena totiž okrem darčeku vysvetlila každému jednému obdarovanému človeku, že jej dieťa má len štyri mesiace a letí po prvýkrát. Spolucestujúcim sa vopred ospravedlnila, ak bude bábätko robiť hluk. Cestujúci Dave Corona zdieľal fotografiu s danými ušnými štupľami na Facebooku a napísal, že ide o „veľmi pekné gesto matky.“ Následne dodal, že dieťa bolo úplne potichu počas celého 10-hodinového letu.

„Bolo to pekné gesto, ale myslím si, že ľudia by mali byť oveľa chápavejší a nepokladať rodičov s deťmi za nevítaných. Všetci sme boli kedysi deti,“ pridal sa ďalší cestujúci. Takýchto podobných pozitívnych reakcií bolo viacero a s tým, že viacerí sa snažili apelovať práve na väčšiu mieru tolerancie voči malým deťom.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre