Žena vstúpila kvôli obyčajnej selfie do priestoru jaguárov, kde sa s jedným chcela z bezprostrednej blízkosti odfotografovať

9490

Zdá sa, že niektorí ľudia sa dokážu poučiť skutočne iba na vlastných chybách. Často sa totiž stáva, že konajú nezodpovedne a príliš neopatrne. Takéto nebezpečné situácie sa odohrávajú najmä pri divokých zvieratách, čo väčšinou vedie k tragédii. A niekedy na to nedoplatia len ľudia, ale aj nevinné zvieratá.

Jeden podobný prípad sa stal pred pár rokmi, kedy bola gorila Harambe utratená kvôli tomu, že sa 4-ročný chlapec dostal do jej osobného priestoru. Tento čin vyvolal búrlivú diskusiu a mnohí ľudia dali za vinu rodičom aj pracovníkom v zoo. Tvrdili, že nemali dovoliť dieťaťu vstúpiť do klietky a mali byť pozornejší. Bohužiaľ, niektorí ľudia sa ani z tohto prípadu absolútne nepoučili a stále sa dostávajú do nebezpečných situácii tým, že skrátka nedodržiavajú pravidlá v zoologickej záhrade. Čo sa takmer vyplatilo aj nasledujúcej žene, ktorá bez dovolenia vstúpila medzi jaguárov.

Foto od boredpanda

Mladú ženu v arizonskej zoologickej záhrade mohol stáť tento nerozvážny čin veľmi ľahko jej život aj život zvieraťa. A neuveríte, aký dôvod na to mala. Stála za tým túžba urobiť si selfie z bezprostrednej blízkosti s jaguárom! Jaguár ju zachytil a so ženou chvíľu bojoval, až sa ho napokon podarilo odlákať, čo jej zrejme zachránilo život. Obeť odviezli z hlbokými škrabancami do nemocnice, no bola mimo ohrozenia života.

Foto od boredpanda

Po tomto incidente sa ľudia začali zaujímať o to, čo teraz bude s jaguárom, ktorý napadol návštevníčku. Zoologická záhrada Wildlife Word vydala vyhlásenie, v ktorom ľudí upokojila a vyhlásila, že jaguára nechajú žiť. Pripomínajú však, že tieto bariéry tam nie sú len tak a majú svoje opodstatnenie. Vždy a všade dodržujte na takýchto miestach predpisy a neriskujte vlastný život kvôli fotografii. Myslíte na svoju bezpečnosť aj bezpečnosť nevinných zvierat.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre