Ženy rozpísali svoje názory na to, čo by mali otcovia vedieť a robiť počas toho, ako rastú a dospievajú ich dcéry

1608

„Čo si prajete, aby váš otec vedel o dievčatách v čase, kedy ste vyrastali vy?“ Znela otázka, ktorá smerovala ženám. Môžete si na ňu odpovedať aj sami pre seba, prípadne nám ju napísať. Tieto zverejnené bystré odpovede žien sú adresované pre otcov a každého človeka, ktorý by sa mohol stať jedným z nich. Poďme si niektoré z reakcií predstaviť. Toto sú už konkrétne postrehy či rady od žien:

father and daughter fotografia
Foto od ddimitrova

1. Netvár sa, že ženské záležitosti sú nudné. Nebuď otcom, ktorý zostane v aute počas baletnej hodiny svojej dcéry, pretože posedenie s mamami baletiek je pre vás príliš trápne.

2. Naučte sa riešiť svoje problémy v hneve zdravým spôsobom skôr, ako budete mať deti. Stanete sa tak lepším človekom a vyhnete sa kriku v prípade, že vaša dcéra je rozrušená alebo plače.

3. Buďte veľmi opatrní, keď hovoríte o jedle. Komentáre typu: „To je veľa jedla alebo hej, to nie je len pre teba“, sa na prvý pohľad nemusia zdať ako veľkým problémom, no adresované dcére, ktorá s jedlom bojuje, to už problém byť môže.

4. Ak raz za čas prejavíš náklonnosť, neznamená to, že si slaboch. Môj otec nás sotva objal alebo povedal, že nás miluje.

father and daughter fotografia
Foto od StockSnap

5. Spôsob, akým zaobchádzaš so svojou manželkou alebo priateľkou mi veľa napovie o tom, ako sa budeš správať k svojej dcére.

6. Naučte sa česať dievčatá. Keď som bola malá, plakala som každé ráno pred školou, pretože môj otec mi hrebeňom takmer odtrhol pokožku od hlavy. Všetko, čo povedal, bolo: „Prepáč, ale neviem česať dievčatá.“

7. Môj otec si myslel, že menštruácia je len o krvi, ale nechápal, že počas tohto obdobia prežívam aj hroznú bolesť.

8. Venujte pozornosť sociálnym sieťam, ktoré vaše dieťa každodenne navštevuje.

father and daughter fotografia
Foto od nokiano258vn

9. Nemajte zbytočné komentáre ohľadom postavy alebo výzoru svojej dcéry. Mladému dievčaťu alebo žene to len uškodí. Ak už postavu komentujete, zamerajte sa na to pozitívne.

10. Ak tráviš veľkú časť detstva svojej dcéry rozprávaním o tom, o koľko lepšie a ľahšie by bolo vychovať syna, nebuď prekvapený, keď vyrastie a začne sa zverovať výlučne svojej matke.

11. Neboj sa fotografií. Ak sa chce tvoja dcéra odfotografovať s tebou alebo iba teba, nechaj ju to urobiť.

12. V pohode sa neboj myslieť si, že dcérin priateľ alebo priateľka sú v pohode. Nemusíš sa ich snažiť zastrašovať. Nie sú tu, aby jej ublížili.

father and daughter fotografia
Foto od skeeze

13. Priala by som si, aby každý otec pochopil, že dcéry potrebujú, aby ich otcovia vyrástli. Keď urobíte niečo zle, ospravedlňte sa. Nepokúšajte sa ignorovať to a skúste byť priateľom už o 15 minút po nedorozumení.

14. Niekedy plačeme. Nie je to osobný útok, je to akýsi vypúšťací ventil. Prosím, nebuďte na nás naštvaní kvôli prejaveniu pocitov.

15. Môžeme sa hnevať aj bez toho, aby v tom hrali svoju úlohu hormóny.

16. Je dôležité, aby dcéra mala osobnú väzbu so svojím otcom, a preto musíte mať nejaký koníček alebo aktivitu, ktorú budete robiť spoločne. Netrávte čas so svojou dcérou iba vtedy, keď je celá rodina pohromade.

father and daughter fotografia
Foto od sarahbernier3140

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.