Predstavte si, že máte domáceho maznáčika, ale nie je to obyčajné šteniatko alebo mačiatko. Je to skutočný lev. Toto nie je len fantázia, ale skutočnosť pre herečku Tippi Hedren a jej rodinu.

Zdroj: YouTube Screenshot

V roku 1971 Hedren, jej manžel Noel Marshall a ich dcéra Melanie, sa rozhodli zrealizovať film o lesoch v Afrike. Keďže Hedren mala výborný vzťah s divokými zvieratami, rozhodli sa, že chcú natáčať s niekoľkými druhmi zvierat, vrátane leva. A tak sa do ich rodinného domu v Kalifornii dostal malý lev s menom Neil.

Avšak, ako to býva v živote, veci sa nevyvíjajú vždy podľa plánu. Natáčanie filmu sa predlžovalo a Neil rástol rýchlejšie, ako si rodina predstavovala. Rýchlo sa stalo jasné, že už nejde o malého maznáčika, ale o skutočného leva, ktorého potreby sa výrazne líšili od potrieb klasického domáceho zvieraťa.

Zdroj: YouTube Screenshot 

Rodina Hedrenovcov sa však rozhodla, že chcú Neila zachovať v ich dome a starať sa o neho ako o jedného z rodiny. A tak začali s jeho tréningom a vychovávaním ako domáceho zvieraťa. Neil sa stal súčasťou ich každodenného života, dokonca si dokázal nájsť svoje miesto pri stole a najradšej sa s nimi prechádzal po záhrade.

Samozrejme, že takéto spoločné bývanie s levmi malo svoje nebezpečenstvá. Niekoľkokrát sa stalo, že Neil sa rozbehol a začal sa správať agresívne, ale rodina ho vždy dokázala zvládnuť a ukľudniť ho. Hedrenovci aj naďalej verili, že Neila môžu trénovať a vychovávať ako domáce zviera, ale to sa ukázalo ako nemožné.

Zdroj: YouTube Screenshot

Po niekoľkých rokoch sa Hedrenovci rozhodli ukončiť svoj experiment a odovzdali Neila do spoločnosti pre zachovanie druhov leva. Zatiaľ čo Hedrenovci boli kritizovaní za svoje rozhodnutie žiť s levom, boli aj obdivovaní za svoju statečnosť a lásku k zvieratám.

Príbeh rodiny Hedrenovcov a Neila bol neskôr použitý ako základ pre film Roar.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.