Žilina trochu inak

173

 

Žilina je jedným z najväčších miest na Slovensku. Dokonca štvrtým najväčším, za v športe nepopulárnu zemiakovú medailu sa ale akiste nehnevá. Má bezmála 84 tisíc obyvateľov a ďalšie tisíce sem každý deň prúdia za prácou, zábavou alebo rekreáciou.

Možno ste boli aj vy jedným z návštevníkov alebo o tom dnes ešte ani neviete a ako turista sa do Žiliny ešte len vypravíte. Niekedy v budúcnosti, veď čo keby náhodou. Žilina má čo ponúknuť futbalovým fanúšikom aj milovníkom kultúry a umenia. Skrátka neprídu ani zanietení turisti, Malá Fatra či Kysuce sú na dosah. Ak teda budete hľadať kvalitné a , prípadne príjemný podnik a posedenie pri dobre kávičke, spomeňte si na naše tipy.

 

Ubytujte sa u úspešných

Historické centrum Žiliny určite stojí za návštevu. Aby ste to k nemu nemali ďaleko, ubytujte sa v hoteli Galileo v širšom centre mesta. Zariadenie slúži aj na pracovné stretnutia či a môže sa popýšiť honorom jedného z najlepších hotelov zo siete 135 tisíc hotelov za rok 2013. Niet divu, že si hotel Galileo za svoj prechodný stánok zvolili aj ľudia známi z kultúrno-spoločenského života ako Peter Sagan, Miroslav Žbirka, Karel Roden alebo Miroslav Donutil, Marie Rottrová a mnohí ďalší. Aj to je dôkazom, že ponúkame ubytovanie v Žiline naozaj na úrovni.

 

Kúsok Žiliny aj v Bratislave

Smer Žilina – Bratislava je vďaka diaľnici naozaj frekventovaný, no nie je to jediné prepojenie medzi týmito dvoma mestami. Na Žilinskej 1 v Bratislave má sídlo Cafepoint, eshop so svetovo obľúbeným nápojom. padne vhod nie len po dlhej ceste a vďaka Cafepoint si jej môžete dožičiť čo hrdlo ráči. Nakúpte kávu a doplnky k nej pohodlne cez internet, alebo navštívte jednu z predajní v známych bratislavských nákupných centrách a spoznajte ako chutí svet.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre