Od narodenia má hlavu otočenú naopak: Ako dnes vyzerá a aký život vedie?

722

Sny sú silnou motiváciou pre každého z nás. Dvojnásobne to však patrí pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Práve to sú totiž mimoriadne odhodlaní ľudia pripravení urobiť čokoľvek, aby dosiahli, čo si zaumienili. Jedným z nich je aj Claudio Vieira de Oliveira, ktorý trpí zriedkavým ochorením. Má hlavu otočenú naopak.

19471464
Autor tejto fotografie je Alexander Mass

Brazílčan sa narodil s ochorením odborne nazývaným arthrogryposis multiplex congenite. Spôsobilo to, že mal hlavu otočenú hore nohami. Jeho kĺby sú príliš stuhnuté na to, aby sa vedeli poriadne ohýbať. Preto sa nemôžu úplne, no niektoré ani čiastočne zohnúť.

Faceless ethnic medical worker in lab coat and stethoscope taking of transparent gloves after approaching patients for examination in modern hospital
Autor tejto fotografie je RF._.studio

Po narodení mu lekári nedávali veľké šance. Domnievali sa, že bábätko neprežije ani 24 hodín. Dnes má však Claudio 46 rokov, a ako sám tvrdí, žije normálny život. Napriek pochybnostiam lekárov si vďaka svojej odolnosti a odhodlaniu dokázal vydláždiť cestu k plnohodnotnému životu. Prezradil, že keďže sa s ochorením narodil, nemusel sa s ním naučiť žiť. To, aký spôsob života dnes vedie, mu bol vlastný odmalička.

fc00b55c82b6e201cfdfa81d7f.jpg
Zdroj: Claudio Vieira/Facebook

Od detstva sa snažil žiť život naplno a doma sa učil s matkou čítať aj písať. Hoci má pre svoj stav množstvo problémov, nijako neovplyvnil jeho zrak, dýchanie, jedenie ani pitie. Nenechá sa ničím obmedzovať, čoho dôkazom sú aj jeho mimoriadne úspechy. Od roku 2000 sa mu podarilo vydať DVD, napísať autobiografiu, dokonca pôsobí ako motivačný rečník!

971db853898a7de5c8a132de73.jpg
Zdroj: Claudio Vieira/Facebook

Rozhodol sa prijať svoj stav a nikdy nepodstúpil žiadnu liečbu. Hoci mal možnosť, rozhodol sa tak neurobiť. Svoj život sa naučil viesť takto a nechce na tom nič meniť. Plánuje vo svojich aktivitách pokračovať a inšpirovať tak ostatných. Pretože ak ho jeho ochorenie niečo naučilo, bolo to nikdy neprestať a pokračovať ďalej.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.