Život s nadváhou nie je vôbec jednoduchý – toto sú najčastejšie problémy.

522

Už pri narodení sú nám dané isté predispozície – a tie sa týkajú toho, aká bude naša povaha, ale i výzor. Každý sa narodí s istým typom postavy – môžeme byť chudí alebo naopak mať nábeh na obezitu. To je ale len jeden dielik skladačky, oveľa viac záleží na tom, ako s tým my sami naložíme. Každopádne, najdôležitejšia je empatia. Buďme ľuďmi a neodsudzujme, pretože nikdy nevieme, čím si daná osoba prechádza.

Empatia nestojí skoro nič, ale verte, že nie zriedka dokáže zlepšiť deň a niekedy aj zachrániť život.

Nakoľko veľké percento populácie patrí k tým šťastlivcov, ktorých postava je “prinajhoršom” priemerná, rozhodli sme sa opýtať ľudí s ťažkosťami s nadváhou na ich životné problémy. Lepšie nám to pomôže porozumieť im. Človek je totiž tvor, ktorý a ťažko sa zbavuje predsudkov.

Oceňme úprimnosť a vážme si ju.

#1

Zdroj Sean S

Ak trpíte nadváhou až obezitou, neraz sa stretnete s nevhodným správaním lekárov. Akékoľvek ťažkosti, pre ktoré vyhľadáte pomoc, budú vašou vinou, chybou a zlyhaním. Častokrát vás ani plnohodnotne nevyšetria a hneď vyvodia závery.

#2

Bojíte sa stretávať s ľuďmi, ktorí si s obľubou robia selfie, či iné spoločné fotky. Vždy sa cítite menejcenne a škaredo. Akoby ste vyčnievali a kazili celú fotku.

#3

Zdroj John Diez

Snažíte sa vyberať vhodné oblečenie, také ktoré skryje, čo najviac. Voľné strihy a nevýrazné farby. Skrátka, aby ste nikomu nedali dôvod opovrhovať vami. A takisto nechcete pútať pozornosť.

#4

Zdroj Anna Shvets

Chceli by ste začať cvičiť, behať alebo inak športovať, ale hanbíte sa vyjsť medzi ľudí. Pocit, že vás každý hodnotí vás nakoniec pokorí, a tak máte problém začať.

#5

Zdroj Marah Bashir

Ľudia a hlavne muži majú tendenciu myslieť si, že pevnejšia žena musí byť zákonite sama alebo prijme akúkoľvek mužskú pozornosť, len zo zúfalstva.

#6

Zdroj stevepb

Je extrémne ťažké objednať si na verejnosti niečo iné ako limonádu. Nedajbože, aby to bolo niečo iné ako diétny šalát. Ak by sme si náhodou dopriali pizzu alebo cestoviny, cítili by sme všetky tie pohľady a extrémnu vinu. Akoby sme si my nezaslúžili dopriať jedlo, na ktoré máme chuť. Aspoň raz za čas.

#7

Zvláštny pocit strachu zakaždým, keď vykonáte nejakú aktivitu a na hrudi pocítite tlak, bolesť alebo sa vám ťažšie dýcha. Bojíte sa infarktu, pretože viete, že jeho hrozba je vysoká.

#8

Trpíte úzkosťami, pretože vidíte ako sa na vás ľudia pozerajú s opovrhnutím. Možno to nedajú na sebe poznať, ale vy to už poznáte. Ich zvláštne rady, ktoré vás majú ale len zosmiešniť. Nehovoriac o náhodných ľuďoch, ktorí sa vám vysmievajú.

Zdroj Bru-nO

#9

Verte či nie, hanbíme sa aj sami pred sebou. Vyhýbame sa váham, ale hlavne zrkadlám. Nemáme radi svoje telo a máme problém prijať akúkoľvek pochvalu. Dokonca mame občas pocit, že nás pre väčšie telo nemôže mať nikto rád.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre