Stačí jedno zlé rozhodnutie – príbehy, kedy ľudia trpeli pre zlú voľbu.

10945

Svet predstavuje miesto, kde je občas naozaj ťažké žiť, aj keď to závisí od mnohých faktorov. Napriek tomu, jedno z najťažších a zároveň najdôležitejších privilégií ľudí, je možnosť rozhodnúť sa. Nikdy totiž nevieme, čo nám to rozhodnutie prinesie, či sme urobili dobre alebo práve naopak. V tej druhej možnosti nás totiž zväčša čaká veľa problémov a neľahkých chvíľ.

Nie vždy si ale jediným nesprávnym rozhodnutím pokazíme celý život. Avšak aj jedna zlá voľba môže spustiť celú lavínu katastrof. Predstavme si teraz niekoľko životných príbehov, ktoré nedopadli práve najlepšie. Na jednej strane nám môže byť útechou, že nie sme na ich mieste, na strane druhej s nimi môžeme súcitiť.

Môj priateľ prestal brať lieky, a tým postupne prišiel o všetko

white blue and orange medication pill
Photo od Myriam Zilles na Unsplash

Diagnóza môjho priateľa je bipolárna porucha osobnosti. Jeho život pokiaľ bral lieky v rámci terapie bol slušný – zarábal dobre, staral sa o syna (aj keď bol rozvedený) a bol spokojný. Cítil sa tak dobre, že ho to viedlo k domneniu, že viac nepotrebuje brať lieky. Jeho stav sa tým ale rapídne zhoršil, prišiel o prácu, skončil na ulici a jeho bývalá manželka si na súde vybavila zákaz stretávania syna s otcom.

Ako študent vysokej školy podľahol drogám 

empty building hallway
Photo od kyo azuma na Unsplash

Bol to môj kamarát. Do prvého ročníka nastupoval s peknou sumou ušetrených peňazí (niekoľko tisíc eur), ktoré následne minul behom jedného mesiaca. Pravidelne a dosť často si kupoval extázu a dokonca neodmietol ani koks. Vyvinul som nemalé úsilie na to, aby som ho presvedčil nech sa dá dokopy, ale úspech to nemalo. Na konci prvého ročníka ho vyhodili zo školy. Nasledovalo vyhodenie z domu. Nedostávalo mu iné než kradnúť peniaze a lieky na predpis. Krátko na to sa mu ako vedľajšie príznaky vyvinula porucha príjmu potravy. Úprimne mi ho bolo ľúto. Poznal som ho ako dobrého chlapca.

Manželka sa priznala k nevere, stálo ju to veľa 

person showing handcuff
Photo od niu niu na Unsplash

Poznal som ho ako manažéra, ktorý stúpal v kariére i živote po rebríku stále vyššie a vyššie. Jeho život sa zdal dokonalý – 10 rokov bol ženatý so svojou láskou zo strednej školy a spolu mali 2 deti. Jedného dňa mu žena povedala, že ho s niekým podviedla, no bolo jej to úprimne ľúto. Každý očakával, že si vezme voľno, pôjde to zapiť. On však na druhý deň prišiel do práce a podával dokonca lepší výkon. Jednoducho sa rozhodol pokračovať v živote ďalej bez nej. 

O mesiac neskôr vtrhla do kancelárie polícia. Manželku aj obe deti zabil a priznal sa k tomu. 

Vydala sa za hlupáka a jej už i tak nízke sebavedomie utrpelo 

woman praying
Photo od Ben White na Unsplash

Priateľku z detstva som si pamätal ako skvelé múdre dievča, ktoré ale trpelo tým, že mala veľmi nízke sebavedomie. V 15 rokoch začala chodiť so svojím prvým priateľom, ten sa však k nej správal už od začiatku ako k odpadu. 

Školu ale neflákala, dokonca sa jej podarilo získať štipendium a chcela pokračovať na prestížnej univerzite. Jej priateľ ju ale namiesto podpory presvedčil, že je to pre ňu príliš ťažké. Uverila mu a namiesto štúdia si ho vzala a presťahovala sa s ním na dedinu do malého domčeka.

Porodila mu dieťa, no on ju začal podvádzať a po roku manželstva ju vyhodil aj s dieťaťom, takže nemala na výber – len sa presťahovať späť k rodičom. Bojím sa, že jej sebavedomiu to nepomohlo. Toto si naozaj nezaslúžila.

Jedna noc rozhodla o celom živote

red and green neon light signages on building at nighttime
Photo od Aleksandr Popov na Unsplash

Môj známy sa nechal zatiahnuť do „vzťahu“ na jednu noc. Vysvitlo, že by dievča mohlo byť tehotné, a tak s ňou zostal. Rok a pol! Doteraz mi nie je jasné, z akého dôvodu neustále odkladal rozchod. Nakoniec dostal ultimátum, výsledkom ktorého bolo, že si ju vzal. Za dva roky spoločného manželstva sa z neho stal alkoholik, založil ich dom a má dve práce, len aby si ona splnila svoj sen – stať sa umelkyňou.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre