Zmrzlina, lyžovačka, nahota alebo aké sú zaujímavé pracovné benefity vo veľkých firmách.

489

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké je to pracovať pre zahraničné spoločnosti ako Google, Dropbox alebo Netflix? Okrem toho, že je to drina a musíte mať poriadne vedomosti a zručnosti, to však môže byť aj zábava a čas strávený v práci sa nemusí zdať tak otravný ako v korporáte, kde najväčšiu zábavu dňa predstavuje obedová prestávka. Poďme sa spolu pozrieť na zopár zvláštností, ktoré ponúkajú zahraničné spoločnosti ako benefity svojim zamestnancom. Ktoré z výhod by ste prijali v tom vašom zamestnaní?

retaildesignblog.net

Dokonalé pracovné prostredie.

Firma Asana sa riadi heslom, že iba v príjemnom pracovnom prostredí môžu byť zamestnanci dokonalo produktívni. Preto sa rozhodla, že prispeje celkom veľkú sumu na zariadenie si svojej vysnenej kancelárie. Od technického zariadenia cez nábytok až dekorácie si môže jednotlivý zamestnanec vybrať podľa svojho štýlu a vkusu.

Nahý do práce? Žiaden problém.

Určite z filmov poznáte Neformálne pracovné piatky, kde je dovolené zamestnancom korporátnych firiem prísť oblečení v hocičom mimo elegantného oblečenia. Firma Onebestway prišla s Nahými piatkami, ktoré povoľujú zamestnancom chodiť po firme celkom nahí.

Kreditná karta na bežné výdavky.

Každý zamestnanec firmy Weeble dostane firemnú kreditnú kartu s určitým limitom, ktorou môže platiť svoje bežné výdavky ako čistiareň, nákupy potravín, pohonné hmoty do auta a podobne.

San Francisco Home Decor

Zmrzlinové radovánky.

OpenDNS každý deň v lete platí zmrzlinárske auto Ben & Jerry’s, aby prišlo pred firmu a rozdávalo svojim zamestnancom zmrzlinu zadarmo.

Lyžovačka na firemný účet.

Spoločnosť Burton svojim zamestnancom kupuje sezónne skipasy, aby si mohli užiť zimnú dovolenku.

Tri krát áno pre firemný výlet!

Utužovanie pracovných vzťahov a dovolenka v jednom? Americká firma Uncubed v roku 2013 zaplatila všetkým svojim zamestnancom mesačnú dovolenku v chorvátskom Dubrovníku. Ako sa ale dá zavriež firma na jeden celý mesiac je pre nás záhadou.

Tech News Value – WordPress.com1

Skrátený pracovný týždeň.

Spoločnosť Boogie sa rozhodla, že zamestnancom dopraje každú stredu voľný deň. Takto zamestnanci nečelia ohromnej prepracovanosti, pretože nepracujú viac ako dva dni po sebe.

Pomoc a podpora pri zmene pohlavia.

Firmy ako Facebook, Tesla či Netlix poskytujú pre svojich homosexuálnych a tranzvestitných zamestnancov chirurgický zákrok zmeny pohlavia úplne zdarma. Tento benefit využije v priemere len 1 človek z 15 tisíc.

Aktívna prestávka v práci na pláži.

Kalifornská firma Patagonia sídliaca pri mori ponúka svojim zamestnancom prerušiť prácu a ísť si zasurfovať, zahrať plážový volejbal alebo si ísť zabicyklovať.

Google

Úspešný štart do dňa športom.

Spoločnosť Dropbox sa snaží vyjsť v ústrety nápadom svojich zamestnancov, preto na ich podnety zriadila vo firme ranné kurzy jogy ešte pred začatím pracovnej doby.

Bez pevného pracovného času? Funguje to.

V populárnej firme Netflix, zamestnávatelia úplne zrušili pracovnú dobu. Podstatné je, aby si každý vykonal prácu, ktorú má. Firma síce pracovný čas nekontroluje, no zneužitie sa nevypláca.

Jedlá a nápoje zdarma.

V Google sa vám postarajú o všetky tri jedlá denne. Raňajky, obed, večera, káva, čaj, nealkoholické nápoje. Okrem toho, že takto zamestnanci šetria čas, energiu a peniaze môžu nadvazovať nové kontakty pri jedálenskom stole.

Duševné zdravie zamestnancov.

Niektoré firmy v Amerike ponúkajú zamestnancom terapie u psychológa v rámci duševného zdravia a riešenia osobnch problémov.

kimsinyoga.com

Zdroj: Geo magazín

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre