Milovníci Pána prsteňov, poznáte tieto miesta? Rozhodne sa oplatí vidieť ich naživo. 

2807

Pán prsteňov je jedným z najväčších a najpôsobivejších počinov v histórii filmovej tvorby. Tolkienove knihy skutočne ožili v rukách Petra Jacksona a neuveriteľne talentovaných hercov a štábu. Vedeli ste však, že môžete navštíviť práve tie miesta, kde sa odohrávali tie filmové kúzla? Môžete ich navštíviť, poprechádzať sa a ponoriť sa do toho magického sveta! 

Tak načo čakáte? Ak máte možnosť, čím skôr sa vydajte na cestu do Stredozeme! Toto sú tie najlepšie miesta, vybrané na natáčanie Pána prsteňov a všetky ich môžete navštíviť v reálnom živote! 

Spoločenstvo prsteňa – Kraj

Zdroj: shutterstock

Krásna, živá, farmárska dedina Waikato Matamata (nachádzajúca sa na Novom Zélande) bola prakticky grófstvom ešte predtým ako Peter Jackson a jeho spoločnosť prišli. Po Hobitovi sa stala trvalou atrakciou a autobusy k nemu jazdia po celý deň.

Hobbit – Hobbiton

Zdroj: shutterstock

Po niekoľkých rokoch od odvysielania trilógie o Pánovi prsteňov, sa k natáčaniu Hobita rozhodlo, že vyberú nový Hobbiton, ktorý mal neuveriteľných 44 hobitích nôr, stromy a samozrejme, krčmu so zeleným drakom. Môžete si voľne poprechádzať po krajine, podnikať výlety a možno si dať i povestné druhé raňajky.

Spoločenstvo prsteňa – Bruinenský brod

Zdroj: shutterstock

Aj keby tam nenatočili ikonickú scénu (kedy vďaka Vilye voda dostala podobu cválajúcich koní, ktoré nedovolili Nazgulom prejsť cez rieku a dostať sa k Frodovi). Rieka použitá pre Ford of Bruinen je šokujúco nádherná. Nachádza sa v Arrowtown, oblasť je skvelá na jednodňový výlet a dobrú túru, pretože je ľahko dostupná, s letiskom Queenstown tak blízko.

Spoločenstvo prsteňa – Roklinka

Zdroj: shutterstock

Ak chcete zažiť zázrak elfov a mágiu Roklinky, zamierte do Wellingtonského regionálneho parku Kaitoke. Je to len 50 minút jazdy od centra Wellingtonu a samotný park obsahuje 250 hektárov lesa hodného byť obydlím elfov. Miesto, kde sa Frodo zotavoval z bodnutia mečom, je známe a pripravené na vašu návštevu.

Spoločenstvo prsteňa – rieka Anduin

Zdroj: shutterstock

Rieka Waiau (medzi Te Anau, kde natáčali les Fanghorn a Manapouri) sa používala ako rieka Anduin. Takže ak by ste sa chceli po nej plaviť a zhmotniť si scénu, v ktorej Spoločenstvo miery na juh od Lothlorienu, toto je miesto, kde to môžete urobiť. Okolité hory boli tiež použité ako kulisy pre Rivendell. Dokonca je tam možnosť vyskúšať bungee jumping!

Návrat kráľa – Mordor

Zdroj: shutterstock

Ak by ste sa chystali na výpravu za miestami Pána prsteňov, určite nemôžete opomenúť oblasť, ktorá predstavovala najväčší a hlavný cieľ cesty Froda a Sama – áno, presne tak, reč je o Mordore. Na to však musíte ísť do národného parku Tongariro, ktorý bol predtým známy tým, že sa umiestnil na štvrtom mieste svetového dedičstva. 

Dve veže – Edoras

Zdroj: shutterstock

Hlavné mesto Rohanov je v skutočnom živote rovnako nádherné ako vo filme. Celý Edoras sa rozprestiera na Mount Sunday, obrovskom strmom kopci v okrese Ashburton. Keď tam budete, môžete buď zaparkovať a prejsť sa na miesto, alebo dokonca jesť a prenocovať na neďalekej stanici Mount Potts.

Návrat kráľa – Mount Doom

Zdroj: flickr

Mount Doom sa zdá byť konečným cieľom pre fanúšikov Tolkiena. Prečo by po hodinách a hodinách čítania kníh alebo pozerania filmov neskončila vaša cesta tam, kde skončil samotný prsteň?

Skvelá správa je, že sopka nie je len jedna, sú tri a jedna z nich je stále aktívna! Mount Doom sa (prirodzene) natáčal v rovnakej oblasti ako Mordor, takže navštívte národný park Tongariro, kde nájdete celú slávu Mount Doom.

Spoločenstvo prsteňa – Svažiny

Zdroj: flickr

Ide o Fort Dorset, vo Wellingtone. Presné miesto bolo armádnou základňou, ktorá bola odvtedy zbúraná, ale pozemky v celej oblasti sú v skutočnosti na predaj! Teraz máte šancu vlastniť kúsok histórie Pána prsteňov!

Neďaleká kaviareň Chocolate Fish Cafe v Scorching Bay je miestom, ktoré herci a štáb často navštevovali, jedli a pili kávu.

Dve veže – Fangornský les

Zdroj: flickr

Ak by ste chceli vidieť legendárny les Fanghorn, máte tú možnosť! Zamierte do Te Anau (asi dve a pol hodiny od Queenstownu) a opýtajte sa na cestu na Takaro Road. Obe strany tejto cesty boli použité na zábery Aragorna bežiaceho pomedzi stromy.

Návrat kráľa – Cesta za armádou mŕtvych

Zdroj: flickr

Ďalej na pobreží od Wellingtonu za lesom Waitarere sa nachádza oblasť Wairarapa. V tejto oblasti nájdete Putangirua Pinnacle, strašidelné miesto, kde Aragorn, Gimli a Legolas hľadali Cestu mŕtvych. Miesto je obrovské, neskutočné a ohromujúce.

Dve veže – Osgiliath 

Zdroj: flickr

Ak sa vydáte do Wellingtonu na Novom Zélande buďte pozorný a natrafíte na les Waitarere. Ide o lesy, ktoré boli použité ako Osgiliath. Vozidlom sa do tejto oblasti nedostanete, ale môžete sa tadiaľ prejsť pešo, či na bicykli. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre