Znamenia, o ktorých si ľudia mysleli, že prinášajú smrť. Ktoré to sú?

1111

Smrť sa stala témou, ktorej sa ľudia náramne radi vyhýbajú, pokiaľ to nie je nevyhnutne nutné radi si predstavujú, že na svete nie je prítomná, akoby ani neexistovala a nedýchala na krk každému jednému z nás. 

Prirodzene, ľudia si chcú užívať život plnými dúškami, no žiadnu tému netreba tabuizovať, hoci by boli smutná a nepríjemná. Potom je tu ale záhada rôznych znamení a povier v podobe predzvestí smrti. A tu už sa nepochybne nájde omnoho väčší počet ľudí, ktorých by to mohlo zaujať. 

Môže to byť naozaj pravda? Existujú určité znamenia pôvodom kdesi medzi nebom a zemou, ktoré by vedeli ohlásiť a varovať pred prichádzajúcou smrťou?  

Či už tomu budete veriť alebo nie, vždy sa nájdu národy plné ľudí, ktorí na dane symboly nedajú dopustiť. A ruku na srdce, určite vychádzajú z vlastných skúseností, tak prečo by tak veľa vecí na svete malo byť len náhodou? 

Čierne motýle sú považované za symbol smrti

black butterflies are typically regarded as a symbol of death photo u2
Zdroj: ranker.com

Motýle sú krásne nežné stvorenia. Hlavne, keď tak ladné poletujú kdesi na lúke okolo vás a hýria všemožnými farbami. Vedeli ste však, že existujú aj čierne motýle? Verte nám, že stretnúť by ste ich nechceli. Ich symbolika sa totižto zhoduje vo viacerých kultúrach a to v jednom jedinom bode – sú znakom smrti alebo veľkého nešťastia. Niekedy však môže byť smrť len symbolická a naznačovať rozchod alebo ukončenie istej fázy života. Ak sa však takýto motýľ dostane k vám domov, vraví sa, že prinesie smrť niekomu z vašej rodiny. 

Halleyova kométa a jej spojitosť so smrťou a skazou

5THga5w7qTWTctto5Jpt3XK46mPlc23XYjpxQ4PKaVhmJlJoI4hfhOuuuDM1i8L3VOOUGlot2kenCok85
Zdroj: wikimedia common

Ľudia žijúci ešte v staroveku obviňovali hviezdy – ich konšteláciu – ale i kométy z mnohých nešťastí, ktoré ich v živote postretli. Častokrát ich vnímali ako správy poslané od bohov. 

Halleyova kométa je súčasť vesmíru, ktorú však máme my ľudia šancu vidieť len raz za 75 rokov (vtedy sa nachádza najbližšie k Zemi). Naposledy sme ju mohli vidieť v roku 1986. V staroveku ju ale obviňovali z vypuknutia chorôb, prírodných katastrof a výskytu zmutovaných zvierat vo Švajčiarsku. V Anglicku zase ľudia verili, že práve ona mohla za vypuknutie epidémie čiernej smrti – moru. 

Zatmenie Slnka a smrť 

Uplne zatmenie slnka 2017 Sweetwater Tennessee
Zdroj: wikimedia common

Zatmenie Slnka sa dlho považovalo za neprirodzený a zvláštne temný jav, ktorý musí byť stopercentne znamením smrti. Spájalo sa tiež s rôznymi katastrofami a ničením. Príkladom bola smrť kráľa Henricha I. – ľudia verili, že ju zatmenie predpovedalo (zomrel totiž v krátkej náväznosti naň). 

V niektorých častiach Indie držia v čase zatmenia pôst, pretože veria, že jedlo, ktoré by sa počas neho pripravilo, by bolo nečisté. Nájdu sa i kultúry, ktoré veria, že zatmenie predstavuje nebezpečenstvo pre tehotné ženy a deti.

Verilo sa, že opál má na ľudí zlý vplyv

blue green and red heart shaped stone
Autor tejto fotografie je Nareeta Martin

Opál je naozaj krásny a skvostný drahokam, avšak v minulosti sa spájal s čiernou smrťou. Keď si mor razil svoju ničivú cestu Európou, úplnou náhodou sa prišlo na to, že obetiam, ktoré mali pri sebe opál, drahokam zmenil svoju farbu. Kým bol človek nažive trblietal sa, no po smrti výrazne stmavol. Z toho dôvodu ľudia verili, že nosia smrť. 

Oveľa pravdepodobnejšie však je, že dôvodom zmeny farby bol teplotný rozdiel. Keď mali obete horúčku opály sa leskli, keď však osoba zomrela a jej telo vychladlo i opál sa zmenil. 

Hovorí sa, že sovy prinášajú správy o smrti

black and brown owl
Autor tejto fotografie je Agto Nugroho

Okrem toho, že sú sovy považované za veľmi múdre stvorenia, aj ich sa dotkla veľmi špecifická a zlovestná povesť – sú totiž známe ako poslovia smrti. Ak sova zahúka v blízkosti vášho domu, znamená to, že smrť čoskoro navštívi vás alebo niekoho vám blízkeho. 

Je možné, že pôvod tejto povery tkvie v príbehu o cisárovi Antoniovi, ktorý údajne videl sovu nad dverami do svojej komnaty tesne predtým ako zomrel. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.