Zo života Marilyn Monroe, čo ste o tejto nádhernej a talentovanej herečke pravdepodobne nevedeli

2694

„Ikona v sebe skrýva pravdepobne viac, než len neuveriteľnú krásu.” 

Marilyn Monroe bola americká herečka, ktorá sa stala hlavným sexsymbolom nielen vtedajšej doby. Hrala v mnohých komerčne úspešných filmoch počas 50. rokov minulého storočia a ktorý je považovaný za ikonu popkultúry. 

Zdroj: unsplash

Marilyn Monroe je jedným z najuznávanejších umeleckých mien na svete. Herečku presvedčil, aby si zmenila svoje skutočné meno, Norma Jeane Baker (rodená Mortenson), vedúci štúdia v prvých dňoch jej kariéry. 

Albert Einstein mohol byť jej milencom

Zdroj: wikimedia

Koncom štyridsiatych rokov 20. storočia herec Shelley Winters zdieľal byt s Marilyn Monroe – a vo svojej autobiografii Winters tvrdil, že Marilyn mala isté pletky s týmto géniom. 

Pôvodne mala hrať Holly Golightly vo filme Raňajky u Tiffanyho

Marilyn mala byť prvou možnosťou spisovateľa Trumana Capoteho na rolu hlavnej postavy v ikonickom filme Raňajky u Tiffanyho, upraveného podľa jeho najpredávanejšieho románu. Capote bol s Marilyn veľmi dobrý priateľ počas najväčšej slávy jej kariéry. Avšak pri výbere vhodného adepta na rolu sa zameriavali predovšetkým na osobnosť herečky, kvôli čomu úlohu neskôr získala Audrey Hepburn.

Kedysi verila, že jej otcom je herec Clark Gable

Zdroj: wikimedia

Matka Marilyn mala na stene obrázok muža, s ktorým kedysi chodila. „Mal tenké fúzy ako Clark Gable,“ spomínala si Marilyn. „Spýtala som sa mamy, ako sa volá. Neodpovedala mi.“ V roku 1935 išla Marilyn na film s názvom China Seas, v ktorom hrali Gable a Jean Harlow – a od tej chvíle sa Gable stal „mužom, o ktorom som si myslel, že je môj otec,“ prezradila. 

Marilyn musela byť doslova všitá do jej slávnej róby „Happy Birthday, JFK“

Keď Marilyn 19. mája 1962 vystúpila na pódium v ​​Madison Square Garden, aby prezidentovi zaspievala „Happy Birthday“, zhodila si z pliec kožušinu a z davu sa ozvalo vzdychanie – ľudia si mysleli, že je nahá. Možno aj bola. Potom Adlai Stevenson povedal: „Nemyslím si, že som v tú noc videl niekoho takého krásneho ako Marilyn Monroe. Mala na sebe kožu a korálky. Korálky som nevidel!“

Jej matka bola označovaná ako paranoidná schizofrenička

Zdroj: wikimedia

Mala prestrojenie, aby sa vyhla paparazzom

Aby sa vyhla prílišnej pozornosti verejnosti, adoptovala si alter ego, Zeldu Zonk, nosením tmavej parochne a slnečných okuliarov. Vďaka tomu si aspoň na chvíľu mohla vyskúšať aké to je, žiť život normálneho človeka.

Stále si môžete kúpiť jej podpisový červený rúž

Zdroj: wikimedia

Zmyselný červený odtieň, ktorý bol pre Marilyn typický je kombináciou mnohých farieb, ale jej vizážistka najviac používala Ruby Red od Max Factor. Hoci farbu už v Spojených štátoch nekúpite, žiarivý červený odtieň Max Factor je stále dostupný v Európe. 

Jej dom obsahoval prepracovaný, vládny systém odpočúvania na zaznamenávanie jej hovorov

Zariadenie veľkosti „zrnka ryže“ bolo zabudované v jej dome, aby ostatní mohli odpočúvať rozhovory zosnulej herečky – vrátane tých, ktoré sa odohrali v deň, keď zomrela. Vanity Fair informoval, že Paris Theodore, spolupracovník konzultanta v oblasti elektroniky, počul v deň jej smrti bitku medzi Robertom Kennedym a Marilyn. 

Frank Sinatra jej daroval šteniatko

Zdroj: wikimedia

Na sklonku života dal Frank Sinatra, jeden z jej údajných milencov, herečke šteňa maltézskeho teriéra, ktorého pomenovala Mafia – alebo skrátene Maf – ako potvrdenie údajných mafiánskych väzieb. Dve polaroidové fotografie šteniatka Mafa vyšli podľa The Guardian počas predaja v roku 1999 v aukčnom dome Christie za viac ako 220 000 dolárov . 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre