Zopár zaujímavostí a faktov o zvrátenom kanibalizme

2738

Kanibalizmus je jedným z ľudských tabu. Nikto o ňom nechce hovoriť, ale v ľudských dejinách sa vyskytoval veľmi často. Kanibalizmus je zvrátený a odporný. Niektorí ľudia ho praktizujú dobrovoľne, iní boli do toho tlačení. Ak si myslíte, že nasledujúce fakty o týchto nechutných praktikách vám nespôsobia bolesti žalúdka, prečítajte si ich.

Ľudské telo nie je veľmi výživné

Hoci naši ranní predkovia sa kŕmili navzájom, nerobili si žiadne výživné láskavosti. Mŕtvy mamut by vystačil na kŕmenie neandertálskej dediny mesiac, zatiaľ čo človek by bol sotva dostatočným obedom.

Photo by Engin_Akyurt

Endokanibalizmus je jednou z mnohých foriem kanibalizmu

Je to rituál jedenia člena rodiny po jeho smrti. Takýto kmeň stále existuje v Papue-Novej Guinei. Rituál je veľmi špecifický a zahŕňa zjedenie určitých častí tela určitých členov rodiny. Napríklad sestra musí zjesť mozog svojho brata alebo ruky svojho švagra.

papua new guinea tribe fotografia
Foto od Internet Archive Book Images

Japonskí kanibali takmer zjedli bývalého prezidenta USA, Georga Busha staršieho

George Bush starší len tesne unikol pred zabitím a zjedením japonskými kanibalmi. Počas druhej svetovej vojny ho zostrelil pri bombovom útoku nad Chichi Jima. No na rozdiel od svojich spolucestujúcich unikol z lietadla a ostrova skôr, vyškriabal sa na záchrannú plošinu a tým sa zachránil. Ostatní boli zavraždení a zjedení počas tamojšej slávnosti.

Photo by wikimedia

Ľudské mäso chutí ako bravčové

Jediný spôsob, ako zistiť chuť ľudského mäsa je, že sa opýtate kanibalov. Presne to urobili niektorí vedci. Zatiaľ čo ich výsledky boli rozdielne, pretože niektorí hovoria, že chutí ako hovädzie, bravčové alebo teľacie mäso. No celkový konsenzus bol priklonený práve k bravčovému mäsu.

pork meat fotografia
Foto od tvol

Pád letu 571

V roku 1972 sa v chladných Andských horách zrútil uruguajský let 571. Po tom, čo sa posádka ocitla v pasci na niekoľko týždňov, členovia sa rozhodli robiť nepredstaviteľnú vec: jedli svojich priateľov, ktorí zomreli. Po 72 dňoch boli zostávajúci preživší zachránení.

Photo by wikimedia

Kanibalizmus je návykový

Karen Hylen – terapeutka v Summit Malibu Treatment Centre, tvrdí, že kanibalizmus aktivuje centrum potešenia v mozgu a uvoľňuje veľké množstvo dopamínu. Porovnávala to s užívaním kokaínu. A výsledky boli podobné, akonáhle s tým začnete, budete to chcieť znova a znova.

cannibalism fotografia
Foto od Archit Ratan Photography

Do istej miery sa väčšina ľudí zúčastňuje mierneho kanibalizmu

Môže to zahŕňať jedenie malých častí kože, suchej pokožky alebo ohryzovanie nechtov.

nailing fotografia

Autokanibalizmus môže byť dedičný

Autokanibalizmus môže byť geneticky zdedený. Označuje sa ako „Lesch-Nyhanov syndróm“ a spôsobuje ho jediný chybný gén na X chromozóme. Ľudia so syndrómom sú známi tým, že si odhryzávajú svoje jazyky a iné časti tela.

Európania považovali v 17. storočí krv zomrelých za liečivú

Verili, že by mohla liečiť epilepsiu a európania v 17. storočí sa často zúčastňovali na popravách s pohárom v ruke, aby zbierali krv zomrelých. Čím násilnejšia bola smrť, tým považovali krv za hodnotnejšiu.

blood fotografia
Foto od kótai dávid

Hladomor spôsobený Stalinom nútil Ukraincov ku kanibalizmu

Keď Joseph Stalin obsadil krajinu a reorganizoval poľnohospodárstvo v Rusku, Ukrajinci trpeli najviac, pretože sa odmietli vzdať. Stalin z nich spravil podriadených a spôsobil hladomor. Milióny zomreli a tí, ktorí prežili sa uchýlili ku kanibalizmu.

stalin fotografia
Foto od shackra

Ľudia so psychickými poruchami, napr. schizofréniou boli známi ako kanibali

Mentálne poruchy, ako je schizofrénia alebo psychopatia, ktoré znižujú pocit empatie a morálku človeka, sú tiež spojované s kanibalizmom. Napr. jeden paranoidný schizofrenik prezývaný „ľudský konzument“ porozprával do detailov o tom, ako zabíja a pripravuje svoje obete pred tým, ako ich zje.

Zdroj: list25

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre