Zoznámte sa s „Melanínovou bohyňou“, ktorá kvôli svojej nezvyčajne tmavej farbe pleti trpela, dnes je však hviezdou

8282

Prezývajú ju „Melanínová bohyňa“. Nikdy to však nemala ľahké. Aj napriek tomu, že dnes je táto mladá, iba 19-ročná modelka nesmierne úspešná, v minulosti to mala skutočne ťažké. Khoudiu Diop zo Senegalu totiž šikanovali pre jej nezvyčajne tmavú pokožku. Má odtieň pleti, aký ste doteraz ešte zrejme nikdy nevideli. Avšak, dnes je to jej prednosť, vďaka ktorej sa jej nesmierne darí.

Foto od Facebook

A práve vďaka tejto inakosti sa veľmi rýchlo stala hviezdou aj na sociálnych sieťach. Dalo by sa povedať, že doslova z dňa na deň. Po nadviazaní partnerstva s agentúrou The Colored Girl pred nedávnou kampaňou orientovanou na podporu rozmanitosti, sa obrazy Khoudie veľmi rýchlo rozšírili po celom internete. The Colored Girl je kreatívna agentúra venovaná oslavám krásy žien, ktoré majú rôznorodú farbu pleti, podporujú, resp. pomáhajú takýmto ženám stať sa úspešnými.

View this post on Instagram

Be the reason someone smiles today❤️

A post shared by Khoudia Diop (@melaniin.goddess) on

Iba približne štvrtina žien, ktoré sa prechádzajú po najznámejších mólach počas tých najväčších udalostí v módnom odvetví (vrátane New York Fashion Week), sú modelky inej farby pleti, ako bielej. Cieľavedomá modelka sa veľmi otvorene vyjadrila aj o svojom detstve a tom, ako rasistický sa k nej niektorí ľudia správali. Tvrdí však, že všetky tieto nepríjemnosti jej pomohli vyformovať vlastnú osobnosť a aj vďaka ním je taká, aká je. „Aj keď je moja farba pleti v Senegale a mnohých častiach Afriky dosť bežná, stále sa mi posmievali. Zranenia a strata mojej vlastnej hodnoty ma nakoniec inšpirovali k tomu, aby som bola lepšou verziou samej seba,“ povedala žena.

„Ešte aj dnes existujú ľudia, ktorí občas okomentujú môj výzor, ale sú vo výraznej menšine. Dnes už väčšinu odoziev, ktoré dostávam od žien aj mužov, je zväčša nesmierne pozitívna.“ Na otázku, ako by opísala čo pre ňu znamená krása, odpovedala mladá žena takto: „Krása nie je to, čo vidíte zvonku, ale to, kým ste. Vo vašom vnútri spočíva vaša skutočná podstata. Krása pochádza zvnútra, je to čistá energia.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre