Zoznámte sa s mužom, ktorý nemá problém vkročiť medzi svorku vlkov a považujú ho za „alfa samca“

2402

Zoznámte sa so 43-ročným Frankom Andre Somom, ktorý je známy ako „vlčí muž“. Označujú ho za alfa samca, ktorý vedie celú vlčiu svorku. Tento odvážny pán pracuje v prírodnom parku Langedrag v meste Tunhovd, a ten sa nachádza tri hodiny jazdy od Osla.

Foto od Facebook

Od svojich 21 rokoch je špecialistom na dravce a pracuje aj s medveďmi, rysmi či arktickými líškami. Spolu s Frankom sa do tohto parku vydal aj novinár z denníka Daily mail, ktorý sledoval celý priebeh kŕmenia. Chlapík bežne vstupuje medzi vlkov s krabicou plnou mäsa. Tieto zvieratá ho poznajú už od svojho narodenia. „Prišli sme tam a Frank položil mäso na zem, zakričal na vlkov a predstieral, že ho konzumuje. Vlci menom Varg a Irgas trpezlivo čakali, kým doje a budú si môcť pochutiť na zvyšku,“ povedal novinár. Vlci sa k nemu správali naozaj s obrovskou úctou.

Foto od youtube

Tieto divoké zvieratá vyrastali po boku Franka a to doslova. Keď boli ešte mláďatá, potrebovali neustálu opateru a práve tento muž s nimi častokrát spal, aby ich udržiaval v teple a každé tri hodiny kŕmil. „Najdôležitejší bol tzv. prvý kontakt, aby si na mňa zvykli,“ povedal Frank. „Mám veľké šťastie, že máme skvelý vzťah s týmito úžasnými zvieratami a každý deň ich vidím,“ dodal.

Foto od Facebook

Frank tvrdí, že počas svojich 19 rokoch v tomto parku prežil už naozaj všeličo. Ešte dávnejšie žili na tomto mieste ešte ďalší dvaja vlci, ktorí však zomreli a zostali len títo mladší Varg s Irgasom. Tvrdí, že raz ho jeden z tých, ktorý už nežije napadol, no ostatní traja ho chránili. „Sú to ako bežné šteniatka, ale rastú veľmi rýchlo. Už do šiestich mesiacov dosiahnu veľkosť dospelých jedincov,“ povedal.

Foto od Facebook

Frank je rád, keď môže iných ľudí niečo o týchto zvieratách naučiť. Jeho cieľom je dosiahnuť najmä to, aby ľudia zmenili svoj názor a nepozerali sa na nich iba ako na agresívnych vrahov. „Psy sú naše najobľúbenejšie zvieratá. No toto sú ich predkovia,“ povedal.

Zaujímavé ale je, že je veľmi zriedkavé vidieť divých vlkov v Nórsku, pretože odhadovaná populácia s počtom iba niečo medzi 59-66 prebýva na juhovýchode v tzv. „vlčej zóne“. Ich nízky počet je spôsobený aj tým, že nórska vláda schválila na prelome rokov 2017-18 zabitie 42 vlkov počas jediného zimného lovu a to nehovoriac o ďalších zabíjaniach.

Foto od Facebook

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre