Zubár cestuje so svojim tímom po svete a vracia tým najchudobnejším ľuďom úsmevy úplne zadarmo

13276

Každý sa môže stať hrdinom, a to bez ohľadu na svoju profesiu. Dokonalým príkladom, ktorý toto tvrdenie ilustruje, je brazílsky zubár Felipe Rossi. Založil mimovládnu organizáciu, cestuje po svete a vracia úsmevy tým najchudobnejším ľuďom na tejto planéte. On a jeho kolegovia robia zubárov jednotlivcom s nízkym príjmom úplne zadarmo.

38-ročný Rossi chce šíriť dobrotu v kruhoch blízkych, v komunite, svojej krajine, ale aj po celej planéte. Jeho túžba konať dobro už mala veľmi pozitívny vplyv na komunity s nízkymi príjmami nielen v Brazílii, ale aj v Keni, Mozambiku a iných krajinách. Rossiho filozofia spočíva v pomoci tým, ktorí nemajú prostriedky na to, aby si sami pomohli. V databáze neziskovej organizácie je registrovaných viac ako 4 000 dobrovoľníkov. Realita je však trochu iná. „Existujú náklady, ktoré musia ľudia znášať, a preto sa mnohí ľudia vzdajú svojho členstva,“ vysvetlil Rossi. Uviedol tiež, že pri misiách obvykle prepravujú spolu so svojim tímom až okolo dvoch ton vybavenia.

Zdravý chrup a zuby sú dôležitejšie, než si možno mnohí z vás myslia. Je to jedna z vecí, ktorá vám môže pomôcť viesť zdravý život alebo vám môže spôsobovať neustále choroby. Poďme sa ale teraz pozrieť na niekoľko ľudí, ktorým zmenil tento zubár spolu so svojim tímom život.

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre