Aj zvieratá môžu byť podozrivé z vykonania zločinu, väznené i odsúdené. Prinášame vám príbehy, ktoré sú toho dôkazom.

452

Jednou z obdivuhodných vecí na ľudstve je, že väčšina z nás pozná rozdiel medzi dobrom a zlom. Ľudia tiež chápu tomu, že ich činy majú dôsledky. U zvierat je to tak trochu inak. Preto by si človek myslel, že by zvieratá nemali byť zatknuté políciou, či väzené, však? Omyl! Na rôznych miestach svete sú zvieratá obviňované i zatýkané za viac či menej závažné zločiny. Niektoré zvieratá boli dokonca odsúdené na smrť! 

Pritom niektoré z dôvodov prečo zvieratá skončili za mrežami sú naozaj šialené. Poďme sa na ne pozrieť. 

„Ak niekto spácha zločin, je uväznený – bez ohľadu na to, kto to je.

Indický slon bol odsúdený za vraždu troch ľudí

an indian elephant went on a killing spree and was sentenced to probation photo u2
Zdroj: flickr

Slon Ramachandran sa pravdepodobne vyplašil a troch ľudí udupal na smrť. Došlo k tomu v Kerale v Indii. Incident sa stal počas miestneho náboženského festivalu. Krátko po útoku bolo proti 45-ročnému zvieraťu podané trestné stíhanie. Slon bol zatknutý, zadržaný a držaný pod dohľadom ministerstva životného prostredia. Majiteľ bol nútený zaplatiť 30-tisíc rupií ako trest a Ramachandranovi bolo na tri mesiace zakázané zúčastňovať sa na miestnych aktivitách.

Polícia konečne lapila papagája Lorenza

Screenshot 20230711 212510 com.android.chrome edit 12295925971037
Zdroj: YouTube

Papagáj Lorenzo bol od narodenia trénovaný na to, aby dával pozor a v prípade „nebezpečenstva“ podal hlásenie. Keď členom drogového kartelu hrozí, že ich chytia orgány činné v trestnom konaní, papagáje spustia svoju naučenú hlášku: „Utekaj, utekaj, mačka ťa dostane!“

Po mnohých neúspešných raziách policajti konečne vymysleli plán na zatknutie Lorenza. Mali šťastie a okrem toho objavili tiež skrýšu drog, 200 zbraní a ukradnutú motorku. 

Následne polícia v regióne chytila ​​viac ako 1000 podobne vycvičených vtákov.

Opica Mookie musela stráviť svoje narodeniny vo väzení

mookie the monkey had to spend his birthday in jail photo u1
Zdroj: flickr

Floridská polícia dala kapucínsku opicu Mookie do domáceho väzenia . Napriek varovaniam majiteľa Mookie pohrýzol nevinného človeka, ktorý sa ho len snažil pohladkať. Mookie nebol nikdy predtým agresívny, ale to nezabránilo miestnym úradom vziať opicu do 30-dňového domáceho väzenia. Ako dôvod uviedli, že sa chceli ubezpečiť o tom, že nemá besnotu. 

Je smutné, že Mookieho nečakané zadržanie znamenalo, že jeho majiteľ musel zrušiť plážovú párty, ktorú plánoval na Mookieho 20. narodeniny.

V Indii bola opica podozrivá zo špionáže

a trespassing monkey was suspected of spying in india photo u1
Zdroj: flickr

V pakistanskom meste Bahawalpur bola nájdená opica, ktorá sa túlala po uliciach okresu Cholistan. Miestni obyvatelia ho upodozrievali zo špionáže pre Indiu, a tak sa ho pokúsili chytiť, no bol prirýchly. 

Preto sa obyvatelia obrátili na miestne úrady pre voľne žijúce živočíchy, ktorým sa po poriadnej honičke konečne podarilo túlavú opicu chytiť.

Opica bola zatknutá, následne zbavená obvinenia a umiestnená do zoologickej záhrady Bahawalpur, kde je o ňu dobre postarané.

Čierna bengálska koza známa svojím nedisciplinovaným správaním 

photo 1616002489817 886c35df6031
Zdroj: unsplash

Táto koza už raz bola upozornená, ale kvôli jej zjavnému nerešpektovaniu zákona nakoniec skončil za mrežami aj jej majiteľ. Akého zločinu sa to vlastne dopustila? Dovolila si jesť kvety zo záhrady okresného magistrátu. 

Nakoniec boli obaja prepustení na slobodu s posledným varovaním – nabudúce to bude mať vážnejšie následky.

Tajné písmo na pierkach holuba

Screenshot 20230711 212658 com.android.chrome edit 12325295903325
Zdroj: YouTube

V meste Manwal, malom meste na hraniciach Indie a Pakistanu, objavil mladý chlapec bielo šedého holuba s tajomným odkazom. Chlapec vzal vtáka na najbližšiu policajnú stanicu. Keď bol vták v policajnej väzbe, polícia pod jeho perím našla isté správy písané v urdčine (oficiálny jazyk Pakistanu).

Vták bol tiež podrobený röntgenovému žiareniu. Hoci polícia potvrdila, že zo správy nebolo rozlúštené nič neobvyklé, vtáka držali vo svojej väzbe ako „podozrivého špióna“.

Ruská väzenská stráž zadržala mačku – pašeráčku

Screenshot 20230711 212720 com.android.chrome edit 12334735766865
Zdroj: YouTube

Ruská polícia zadržala mačku po tom, čo ju zachytili pri pokuse prepašovať mobilný telefón a nabíjačku do ruského väzenia. Väzenské stráže zbadali predmety prilepené na bruchu čiernej mačky, keď sedela na plote väznice.

Zviera bolo zadržané a držané vo väznici neďaleko mesta Syktyvkar v Komi Provence.

Oslík zadržaný za napadnutie bol umiestnený do cely s opilcami

photo 1561840136 82fc1f3ec89d
Zdroj: unsplash

Miestny somár (a miestny tyran) jedného muža pohrýzol a ďalšieho kopol. Somárik bol držaný vo väzenskej cele, v ktorej sú bežne držaní jednotlivci zatknutí za verejné opilstvo. Zviera muselo zostať vo väzbe, kým jeho majiteľ Mauro Gutierrez nezaplatil 420 dolárov za účty za lekárov oboch mužov.

Nigérska polícia zadržala kozu vo viere, že sa jedná o premeneného muža 

a magical goat stumped nigerian police photo u1
Zdroj: flickr

Polícia v Nigérii zadržala kozu ako podozrivú z pokusu o ozbrojenú lúpež. Mnohí v Nigérii veria v čarodejníctvo a mágiu, takže keď dvaja muži unikli polícii, pričom sa pokúšali ukradnúť Mazdu 323, bola za tento zločin zatknutá čiernobiela koza. Verí sa, že aspoň jeden z páchateľov sa premenil na kozu, aby sa skryl na otvorenom priestranstve a vyhol sa zatknutiu. 

Krava bola falošne obvinená z vraždy

a lone cow was falsely accused of murder photo u1
Zdroj: flickr

V Sango Ota v štáte Ogun na juhozápade Nigérie polícia zatkla kravu za zabitie 24-ročného Azeeza Salaka. Krava bola nevinná, len sa nachádzala v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Na miestnom karnevale v Sango Ota sa strhla bitka, kde sa Salako dostal do pästného súboja s iným mladíkom, ktorý ho dobodal na smrť rozbitou fľašou.

Keď polícia dorazila na miesto, všetci utiekli. Jediná tam ostala krava, takže ju previezli na miestnu policajnú stanicu, pričom vrah Azeeza Salaka je stále na slobode.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.